Примусове переведення на нове місце роботи і заборгованість по заробітній платі.

Добрий день!

Питання по трудовому конфлікту, потрібна ваша консультація.

Ситуація така: більше 2-х років працюю в ІП, укладений трудовий договір, зарплата біла.

З вересня минулого року на фірмі з'явилися проблеми, почалися затримки з виплатами зп, зп виплачувалася частково, істотно меншими сумами, а сума загального боргу роботодавця весь час збільшувалася. В результаті на сьогоднішній день заборгованість по зп складає суму близько 200 тис.рублей. (Близько 35 місяців неоплачени)

На сьогоднішній день роботодавець з метою оптимізації витрат хоче перевести всіх співробітників з ІП на іншу фірму, зафіксувавши існуючі заборгованості по ІП (готовий підписати щось типу договору позики) і обіцяючи їх повну виплату в невизначеному майбутньому. На даний момент розплатитися за боргами із співробітниками він не хоче (або не може за його словами)

Питання:
1.Соглашаться Чи на таку пропозицію роботодавця і який документ може бути підписаний з роботодавцем, який гарантує повернення задолженностіс його боку?

2.Мною вже підготовлені заяви до трудової інспекції, прокуратури, суду. Які судові перспективи отримання суми заборгованості від ІП?

3.Моя позиція така: я не готовий переводитися в нову фірму без повного погашення існуючого боргу за старою фірмі (ІП), тому потім ці борги навіть зафіксовані якимось чином, буде одержати вкрай складно. Тому як тільки мене змушують звільнитися з ІП, я відразу йду в суд, прокуратуру і ТІ.

Правильна чи моя позиція і що ще ви можете порадити в даній ситуації?

Відповідь юриста:

Здравствуйте. 1. Ви можете як погодитися так і немає. Однак врахуйте, що в разі оформлення договору позики, стягнути заборгованість ви зможете в судовому порядку і регулюється це питання ГК РФ. Згідно ж статті 392 Трудового кодексу Російської Федерації: працівник має право звернутися до суду за дозволом індивідуального трудового спору протягом трьох місяців з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у спорах про звільнення - протягом одного місяця з дня вручення йому копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки. Різниця в термінах пред'явлення вимог. До того ж позов по трудовому спору не обкладається держмитом.
2. Вам необхідно негайно звертатися до суду, так як термін обігу для стягнення заробітної плати 3 місяці (т.е це максимальний термін за який ви зможете стягнути заборгованість).
3. Змусити звільнитися вас не можуть. При звільненні в порядку переведення, працівник одержує компенсацію за невикористану відпустку (якщо відпустку використаний не був) і у нового роботодавця стаж на відпустку починається заново.

 

Додаткові матеріали:

  • Як стягнути з роботодавця заборгованість із заробітної плати після звільнен ...
  • Яку суму заробітної плати вказувати при її стягненні з роботодавця?
  • Що робити якщо роботодавець вирішив звільнити працівника проти його бажання ...
  • Куди скаржитися працівникові на роботодавця при затримці виплати зарплати?
  • Як стягнути з роботодавця неофіційну заробітну плату?

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ