Що робити якщо роботодавець вирішив звільнити працівника проти його бажання?
Здрастуйте! Прошу Вас проконсультувати. Як правильно вчинити при неправильному звільненні працівника підприємства, якщо роботодавець в обідню перерву оголосив мені про звільнення. Запропонувавши мені звільнитися за власним бажанням. На мою пропозицію на звільнення за скороченням штату, відмовив. В даний час договоренностть йде про звільнення за згодою 2-х сторін.
Але роботодавець також не хоче платити компесаціі.
Затіяв гряное справа, по по складанню відповідних наказів, на підставі липових докладних.Как правильно поступити в даній ситуації. Моя посада терміново потрібна для іншої людини.
З повагою, Юрій Александорвіч. т.8917-541-18-20
Юрій
Відповідь юриста:
Здрастуйте, Юрій. Працівник для стягнення компенсації при звільненні має право звертатися і до державної інспекції праці, і в прокуратуру або Роскомнадзор, а також в поліцію. Однак найбільш дієвим стане звернення до суду. Стаття 392 Трудового кодексу Російської Федерації передбачає, що працівник має право звернутися до суду за дозволом індивідуального трудового спору протягом трьох місяців з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у спорах про звільнення - протягом одного місяця з дня вручення йому копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки. Пам'ятайте, що всі витрати на юриста згодом будуть стягнуті з роботодавця і справи по трудових спорах не обкладаються державним митом.
Додаткові матеріали:
Як стягнути невиплачену заробітну плату при звільненні з роботодавця?Як добитися від роботодавця виплати заробітної плати після звільнення?Куди скаржитися працівникові на роботодавця при затримці виплати зарплати?Що робити якщо роботодавець виплатив тільки частина заробітної плати?Роботодавець не розрахував працівника за відпрацьований час