Як стягнути з роботодавця неофіційну заробітну плату?

З 01 червня 2010 року я працюю в фірмі на посаді «Директора з розвитку».

Між мною та Генеральним директором фірми було укладено два примірники одного трудового договору № 01/06 від 01 червня 2010 року-один трудовий договір на виплату заробітної плати в розмірі 10000 (десяти тисяч рублів), який був переданий в бухгалтерію, з суми якого виплачувався прибутковий податок, і другий примірник, виданий особисто мені на руки на мою вимогу, із зазначенням розміру заробітної плати в розмірі 55000 (п'ятдесят п'ять тисяч рублів). Я була змушена укладати подібним варіантом договір, так як це було умовою прийому на роботу з боку роботодавця.
У відповідності з моїм екземпляром договором, мені потрібно було, але не виплачена фірмою, заробітна плата за період з червня по листопад 2010 року, а також компенсація за ставкою рефінансування відповідно до ст. 236. Виплачувалася тільки офіційна заробітна плата в розмірі 9135 рублів. Даний факт підтверджується виписками з особового рахунку.
Також відповідно до ч.2 ст.142 ТК РФ я призупинила робочу діяльність. За що отримала попередження з боку роботодавця про звільнення за невідвідування місця роботи. У трудовому договорі сказано про вільному графіку і непокори трудовому розпорядку.
В даний момент я проводжу досудову процедуру перед поданням позову до суду.
Але отримати відповідь з розрахунковими листами від представників фірми не представляється можливим, у зв'язку з відсутністю розрахункових листів за неофіційною заробітній платі.
В даний момент я числюся в фірмі, так як не розривала договір, ні використовувала відпустку.
Інші співробітники компанії знаходилися в подібних умовах, але без укладення договорів. Одна зі співробітниць під час періоду роботи пішла в декретну відпустку без належних виплат.Подскажіте мої дії далі. спасибі.


Відповідь юриста:

Привіт, Світлана. Працівник для стягнення невиплаченої заробітної плати має право звертатися і до державної інспекції праці, і в прокуратуру або Роскомнадзор, а також в поліцію. Однак найбільш дієвим стане звернення до суду. Стаття 392 Трудового кодексу Російської Федерації передбачає, що працівник має право звернутися до суду за дозволом індивідуального трудового спору протягом трьох місяців з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у спорах про звільнення - протягом одного місяця з дня вручення йому копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки. Наші юристи допоможуть вам стягнути не виплачену заробітну плату. Пам'ятайте, що всі витрати на юриста згодом будуть стягнуті з роботодавця і справи по трудових спорах не обкладаються державним митом.

 

Додаткові матеріали:

  • Яку суму заробітної плати вказувати при її стягненні з роботодавця?
  • Як стягнути невиплачену заробітну плату при звільненні з роботодавця?
  • Як стягнути заробітну плату з роботодавця, якщо працівник не оформлений офі ...
  • Як добитися від роботодавця виплати заробітної плати після звільнення?
  • Стягнення заробітної плати та компенсацій працівниками при звільненні

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ