Відмова роботодавця перевести робітницю на більш легку працю в зв'язку з вагітністю

Роботодавець відправив мою дочку на легкий працю у зв'язку з вагітністю .На роботі вона була присутня з 800 до 1700. Легкого праці на підприємстві немає за словами роботодавця і вона виконувала ту роботу, яка відповідала її самопочуття і возможностям.Ей оплатили тільки ті години, що вона працювала, а не ті, що перебувала на робочому місці. Вобщем над нею всіляко почали знущатися як тільки вона принесла довідку про вагітність. А тепер після звернення до трудової інспекції її перевели на виробництво на конвеєр з виконанням добової норми вирабрткі де вона тепер уже піддається нападкам з боку робітників тому вона за ними не встигає вибачте навіть в туалету не пускают.За цей час вже двічі перебувала в стаціонарі із загрозою викидня і навіть лікарняний заплатили не за середняка, а за тарифом. Порушення за порушенням, а трудовий інспекції "Порушень немає" Роботодавець в очі говорить і сміється Що всерівно платити не буде і легкого праці у неї немає. Що робити щоб ще і в суді не програти?

Відповідь юриста:

Здрастуйте, згідно зі ст. 254 ТК РФ, вагітним жінкам відповідно до медичного висновку і за їх заявою знижуються норми виробітку, норми обслуговування або ці жінки переводяться на іншу роботу, що виключає вплив несприятливих виробничих факторів, із збереженням середнього заробітку за попередньою роботою.

До надання вагітній жінці іншої роботи, що виключає вплив несприятливих виробничих факторів, вона підлягає звільненню від роботи із збереженням середнього заробітку за всі пропущені внаслідок цього робочі дні за рахунок коштів роботодавця.

При проходженні обов'язкового диспансерного обстеження в медичних установах за вагітними жінками зберігається середній заробіток за місцем роботи.

Вам необхідно скласти письмову заяву на ім'я керівника свого підприємства з проханням перевести Вас на легкий працю відповідно до оформленого медичного висновку. Зрозуміло, зробити це потрібно так, щоб у Вас залишилася копія заяви з підписом про прийняття, що підтверджує факт звернення з цим проханням. Якщо ж роботодавець відмовиться - звертайтеся зі скаргою в Рострудинспекцию, прокуратуру, суд.

 

Додаткові матеріали:

 • Звільнення співробітника в зв'язку зі скороченням штату підприємства
 • Спроби роботодавця незаконно звільнити працівника, який перебуває на лікарн ...
 • роботодавець намагається звільнити вагітну співробітницю: що робити?
 • Чи може роботодавець відмовитися від звільнення співробітника?
 • Захист трудових прав вагітної співробітниці підприємства

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ