Чи може роботодавець відмовитися від звільнення співробітника?

Привіт, роботодавець звинуватив мене в отриманні відкатів, крадіжці коштів підприємства, до чого я не маю ніякого відношення, погрожував мені розправою у вигляді відібрання у мене майна. після цього я захворіла, перебуваю вже три тижні на лікуванні у невропатолога з діагнозом шийний остеохндроз, тривожно-депресивний стан., подала працедавцю заяву про звільнення мене за власним бажанням. реєструвати мою заяву роботодавець відмовився, 17.03.2011 в присутності свідка написала повторну заяву про звільнення мене з компанії, склала акт про відмову в прийомі моєї заяви, свідок його підписав. Роботодавець відмовився ознайомитися з актом і зареєструвати мою заяву. 24.03.2011 подзвонила в кадрову службу предпріятея-роботодавця з метою уточнення дати видачі мені розрахунку і тредовой книжки, на що мені повідомили, що документи можливо видадуть мені після того, як я закрию лікарняний, на питання про те, Поче можливо, а не напевно , представник роботодавця повідомив про те, що заява моє директор підприємства не візував, його немає, він у відрядженні, не відомо, коли буде. 25.03.2011г. в двері я виявила супровідний лист від 23.03.2011г, і два акти про відсутність мене на робочому місці більше чотирьох годин підряд 02.03.2011г та 14.03.2011г, датовані 02.03.2011 та 14.03.2011гсоответственно, в листі повідомлялося, що я повинна з'явитися до роботодавцю у триденний термін для дачі пояснень про мою відсутність в іншому випадку буде розпочато поцедур мого звільнення відповідно до п.6 ст. 81 ТК РФ. У зазначені дні я перебувала на роботі у встановлені правилами внутрішнього розпорядку годинник і надурочний час. Будь ласка, допоможіть мені захистити своє професійне ім'я, і не допустити порушення моїх прав. Інга

Відповідь юриста:

Привіт, Інга. Згідно зі статтею 80 ТК РФ працівникові дано право розірвати трудовий договір, попередивши про це роботодавця в письмовій формі за два тижні, і після закінчення цього строку у нього є право припинити роботу. Попередження про намір припинити роботу (заяву про звільнення), як правило, подається в кадрову службу організації.

При цьому в останній день роботи роботодавець повинен видати працівникові трудову книжку, інші документи, пов'язані з роботою, і провести з ним остаточний розрахунок. Надіславши письмове заяву про звільнення, після закінчення двох тижнів працівник вправі на роботу не виходити, так як відмова роботодавця підписати заяву є примусом до праці.

 

Додаткові матеріали:

  • Чи може працівник відновитися на робочому місці після звільнення?
  • Незаконне звільнення працівника за прогул при наданні довідки від лікаря
  • Незаконне звільнення працівника за прогул при наданні довідки від лікаря
  • Порядок звільнення генерального директора за власним бажанням
  • Порушення роботодавцем трудового законодавства при звільненні працівника

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ