Порядок виплат працівникові при скороченні на підприємстві

Добридень!
Звільняють за скороченням чисельності штатів (одна фірма закривається, інша виникає). Фірма невелика і всіх співробітників будуть переводити на нову фірму, а мене скорочують. Наказу про скорочення я не бачив і нічого не підписував - була лише розмова. Працювати на даній роботі хочу. Оборот фірми дещо впав. Фірма маленька. Керівник повідомив про брак фонду заробітної плати на всіх співробітників. Керівник повідомив, щоб я підшукував роботу і що за жовтень я отримаю покладатися зарплату. Про вихідну допомогу і двомісячний оклад на період працевлаштування не говорив. Що мені робити?
1. Продовжую роботу
2. Вимагаю документ про скорочення (за 2 місяці до звільнення) за моїм підписом
3. розривати трудові відносини до закінчення терміну (але не було письмового підтвердження)

Мій план такий:
Вимагатиму наказ про звільнення. При цьому я ще буду працювати 2 місяці зі збереженням середньомісячного заробітку. Чи правильно я розумію, що після закінчення цього терміну мені покладається зарплата за ці два місяці, вихідну допомогу і ще компенсація за 2 місяці вперед?

У разі розірвання договору раніше зазначеного терміну я отримую вихідна допомога (рівне середньомісячного заробітку) плюс зарплату за 2 місяці вперед (на період працевлаштування)?

Величезне спасибі!

Відповідь юриста:

Привіт, так, ви все правильно розумієте. До того ж, якщо вас звільнять за скороченням без письмового попередження за два місяці і без вашої згоди, згідно зі ст. 180 ТК РФ, то ви зможете відновитися на робочому місці через суд, стягнувши при цьому моральну шкоду і втрачений заробіток.
Підсумок такий:
- Перший варіант: ви працюєте два місяці (отримуєте за них заробітну плату) і при скороченні отримуєте 2-3 середніх окладу (в залежності від наявності компенсації за відпустку);
- Другий варіант: ви не працюєте і отримуєте 4-5 середніх окладів (включаючи два за належні місяці відпрацювання після повідомлення).

 

Додаткові матеріали:

 • Звільнення співробітника в зв'язку зі скороченням штату підприємства
 • Чи можна поновитися на посаді якщо скорочення було незаконним?
 • Чи правий роботодавець виплачуючи вихідну допомогу за 2 тижні, а не за 2 мі ...
 • Які покладені виплати при звільненні вільнонайманих співробітників?
 • Чи можна звільнитися з роботи не чекаючи звільнення за скороченням?

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ