Стягнення з роботодавця невиплаченої заробітної плати

Добрий день, шановні панове!

За домовленістю з роботодавцем був прийнятий на роботу в м Москві в приватну компанію (оптова торгівля Деревоматеріали) з 20 вересня 2011 року на посаду керуючого з розвитку. Домовилися усно, що обидва власника чоловік і жінка (його наречена) будуть платити 45000 руб (мінімальна окладная частина) + відсотки з продажів. вийшов на роботу, однак оформлення мене в штат не проводилося - під приводом "трохи пізніше". Я продовжував працювати не оформленим. І після закінчення декількох днів знову підняв питання: коли буде проводиться офомленіе, бо навіть у нечисленного персоналу цієї невеликої компанії виникали питання на мій рахунок. Власники мені знову повідомили, що "не встигаємо оформити, - зробимо пізніше". Так минув вересень, і 3 жовтня стався конфлікт з одним із співробітників компанії, який заявив: "а хто ти такий в компанії, щоб давати розпорядження"? В цей же день я написав лист власникам з вимогою оформити мене наказом з розсилкою всім співробітникам. Наказ вийшов в цей же день, підписаний Генеральним директором (це один із двох засновників - жінка). В результаті, 12 жовтня я попросив зарплату за вересень, але один із засновників (у присутність іншого) мені відмовив відмовив зі словами: "грошей немає нам треба поговорити пізніше дня через два ". До цього часу всім сотрвднікам офісу зарплата за вересень вже була видана (при мені видали зарплату бухгалтеру). У підсумку, в той же день ввечері (121011) я написав на ім'я Генерального директора заяву про те, що вимагаю належну мені зарплату за період з 200911 по 121011 виходячи з мінімального окладу в 45000 рублів, який був обговорений при надходженні на роботу.
У підсумку, власники вступили зі мною в переписку, з якої стало ясно, що вони не заперечують домовленостей, але платити не збираються. Після того, як я заявив, що вони порушують мої права (в частині трудових норм права, що стосуються процедури оформлення на роботу, не оформлення договору і т.д.), вони заявили, що: "ми домовлялися з тобою про те, що буде випробувальний термін 3 місяці протягом яких ми НЕ будемо тебе оформляти на роботу ". Це повний абсурд, бо випробувальний термін не скасовує обов'язки роботодавця оформляти співробітників в покладений термін.
У підсумку, я зрозумів, що без ініціювання справи в суді (або відправки жалобs в трудову існпекцію ") питання щодо отримання мною покладеної зарплати за відпрацьований період зважаться добровільно роботодавцями не буде.

Фактичний матеріал:
----- -----------------
до якості доказів ттого факту, що я виконував обов'язки керуючого з розвитку в даній компанії у мене є: 1) наказ про призначення на посаду від 031011 (вийшов із запізненням); 2) моя численна ділове листування з моєї адреси електронної пошти (вказівки і розпорядження по компанії), начання з 200911; 3) листування з обома власниками з 121011 - з моїми вимогами виплати зарплати і їх відповідями .

Питання:
---------
чи можу я ініціювати справу в суді (паралельно подавши скаргу до трудової інспекції) і які мої шанси виграти справу з тим, щоб отримати законно належну не зарплату за відпрацьований період з 200911 по 121011?

3) в даний час у мене на руках залишилася 1000 рублів, і довго за квартиру. Чи може хто-небудь взятися за захист моіх- інтересів (якщо так, - то порадьте - хто) в рахунок грошей, які я можу отримати (якщо є шанси) від цієї справи.
Вважаю, що я реально має право подати на відшкодування моральної шкоди: весь період роботи (це три з гаком тижні) я їздив ісправног на роботу і працював ссверхурочно по 10-11 і іноді навіть 12 годин.
Оскільки місце роботи (офіс компанії) знаходиться в мікрорайоні Куркино, а я живу в Відрадному, то додому я повертався перші два тижні не раніше 23 годин (це можуть підтвердити домочадці.


Відповідь юриста:

Здрастуйте, працівник для стягнення заробітної плати та компенсації при її невиплати має право звертатися і до державної інспекції праці, і в прокуратуру або Роскомнадзор, а також в поліцію. Однак найбільш дієвим стане звернення до суду. Стаття 392 Трудового кодексу Російської Федерації передбачає, що працівник має право звернутися до суду за дозволом індивідуального трудового спору протягом трьох місяців з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у спорах про звільнення - протягом одного місяця з дня вручення йому копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки. Наші юристи допоможуть вам стягнути заборгованої заробітної плати, а також належну неустойку, моральну шкоду. Пам'ятайте, що всі витрати на юриста згодом будуть стягнуті з роботодавця і справи по трудових спорах не обкладаються державним митом.

 

Додаткові матеріали:

 • Стягнення компенсації при звільненні працівника з місця роботи
 • Адміністративна відповідальність роботодавця за невиплату заробітної плати
 • Яку суму заробітної плати вказувати при її стягненні з роботодавця?
 • Як стягнути заробітну плату з роботодавця, якщо працівник не оформлений офі ...
 • Стягнення заробітної плати і компенсацій при звільненні у судовому опрядке

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ