Стягнення заробітної плати і компенсацій при звільненні у судовому опрядке
Три місяці тому влаштувався в ТОВ "Альфа-інжиніринг " на посаду начальника відділу, пропрацював 2 місяці, виконав деяку роботу. Зарплату протягом цього терміну не платили. При влаштуванні на роботу директор нас не попередила про те, що працівники вже 3 місяці з /п не отримували, але до часу першої виплати з /п оголосила, що вся з /п буде виплачена в наступному місяці. У підсумку вліз у кредит і по витікання-х місяців з дня прийому на роботу звільнився, але розрахунок не отримав. Директор обіцяла протягом наступного місяця виплатити, але не виплатила, періодично дзвонить і просить виконати їй роботу за замовленням, яким я займався ще працюючи в ТОВ, аргументуючи тим, що з грошей за це замовлення і буде погашена заборгованість. Виникло питання як отримати з /п? У якій формі потрібно скласти заяву до трудової інспекції. З документів є трудова книжка із записом про прийом і звільнення, копія трудового договору, заяву про відмову приходити на роботу в зв'язку з невиплатою з /п c підписом директора. За час роботи в жодних відомостях про отримання з /п не розписувався. Кредитних карт підприємства не оформляв.
Відповідь юриста:
Здравствуйте. Працівник для стягнення компенсації при звільненні має право звертатися і до державної інспекції праці, і в прокуратуру або Роскомнадзор, а також в поліцію. Однак найбільш дієвим стане звернення до суду. Стаття 392 Трудового кодексу Російської Федерації передбачає, що працівник має право звернутися до суду за дозволом індивідуального трудового спору протягом трьох місяців з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у спорах про звільнення - протягом одного місяця з дня вручення йому копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки. Не пропустіть термін подачі позову до суду, інакше в цьому випадку спочатку доведеться його відновлювати, в чому вам можуть відмовити. Наші юристи допоможуть вам стягнути не виплачену заробітну плату при звільненні. Пам'ятайте, що всі витрати на юриста згодом будуть стягнуті з роботодавця і справи по трудових спорах не обкладаються державним митом.
Додаткові матеріали:
Порядок захисту прав звільненого співробітника при невиплаченої компенсаціїСтягнення невиплаченої заробітної плати при звільненні?Стягнення невиплаченої заробітної плати при звільненні?Як добитися від роботодавця виплати затриманої заробітної платиРоботодавець не розрахував працівника за відпрацьований час