Як стягнути заробітну плату з роботодавця, якщо працівник не оформлений офіційно?
Я пропрацювала в компанії півтора року без оформлення трудової кніжкі.зарплату отримувала, як і всі співробітники, за видатковим ордером, на руки ніяких документів не отдавалі.Через рік попросили написати заяву на відпустку (не на звільнення), т до платити було нечем.Через півтора місяці подзвонили і запросили обратно.В мої обов'язки входило як виконання попередніх функцій, так і виконання додаткової роботи по іншій фірмі, яка оплачувала мою работу.Первая компанія платила невеликий відсоток, а вичитала так само, як і раньше.В грудні програма з другої компанією була закрита.В січні я написала заяву на звільнення з 1 февраля.Расчет був зроблений тільки до 24 лютого і утримано було більше 75%. Що ви порадите?
Наталя
Відповідь юриста:
Здравствуйте, Наталя. Працівник для стягнення компенсації при звільненні має право звертатися і до державної інспекції праці, і в прокуратуру або Роскомнадзор, а також в поліцію. Однак найбільш дієвим стане звернення до суду. Стаття 392 Трудового кодексу Російської Федерації передбачає, що працівник має право звернутися до суду за дозволом індивідуального трудового спору протягом трьох місяців з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у спорах про звільнення - протягом одного місяця з дня вручення йому копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки. Наші юристи допоможуть вам стягнути не виплачену заробітну плату при звільненні. Пам'ятайте, що всі витрати на юриста згодом будуть стягнуті з роботодавця і справи по трудових спорах не обкладаються державним митом.
Додаткові матеріали:
Чи належить увольняющемуся надбавка за результатами робочого року?Як стягнути невиплачену заробітну плату при звільненні з роботодавця?Як добитися від роботодавця виплати заробітної плати після звільнення?Куди скаржитися працівникові на роботодавця при затримці виплати зарплати?Стягнення невиплаченої заробітної плати при звільненні?