Вирішення питання з щоденними запізненнями на робочий час

Роботодавець пропонує звільнитися за власним бажанням. Моя робота - це єдиний дохід моєї родини, в якій троє малолітніх дітей, х. Зрозуміло, що я сказав, що не буду звільнятися за власним бажанням. Роботодавець почав чіплятися до моїх ранковим приїздів в офіс, вимагаючи написати пояснення причин запізнення. Їжджу здалеку, попередньо завозячи одного з дітей або в школу, або в дитячий сад. Знаючи, що я ніяк не можу гарантувати свій своєчасний (на 10:00) приїзд в офіс, ще на етапі попереднього спілкування з потенційним роботодавцем я загострив його увагу на цю проблему і услвшал у відповідь, що ця проблема вирішувана і це взагалі не проблема. Більш того, вже після того, як я став працівником, мені подвердить (повідомленням в скайп), що проблему цю вирішили з керівництвом. Тепер керівництво раптово обнулив всі домовленості
Упевнений, що людина, з якою я про все домовлявся (він є моїм безпосереднім керівником) не стане давати в суді (якщо до цього дійде) неправдиві свідчення, що нібито ніяких домовленостей не було
Як ви вважаєте, чи є у мене шанс оскаржити в суді незаконне звільнення, яке швидше за все рано чи пізно станеться?
Чи варто мені зробити якісь превентивні кроки? Трудова інспекція? Ще якийсь орган до суду?
Я готовий заплатити якісь осудні гроші за грамотну консультацію і супровід моїх рухів, бо просто притиснутий в кут

Відповідь юриста:

Здрастуйте, відповідно до частини 1 статті 93 Трудового кодексу РФ роботодавець зобов'язаний встановлювати неповний робочий день (зміну) або неповний робочий тиждень на прохання вагітної жінки, одного з батьків (опікуна, піклувальника), що має дитину віком до чотирнадцяти років (Дитини-інваліда віком до вісімнадцяти років).

Неповний робочий час - вид робочого часу, тривалість якого зменшена за погодженням між працівником і роботодавцем, в порівнянні з встановленої законодавством.

Підставою для встановлення неповного робочого тижня для зазначених вище працівників є письмова заява. Роботодавець не має права відмовляти у встановленні неповного робочого тижня.

Таким чином ваша проблема має просте рішення: пишіть заяву на встановлення неповного робочого тижня (вкажіть що бажаєте скорочення робочого дня, наприклад, на годину) і приїжджайте щодня до 11-00.

Краще встановлюйте неповний робочий тиждень на певний термін, тому що деякі роботодавці потім не переводять на повний робочий день. Вкажіть, наприклад, один рік.

 

Додаткові матеріали:

 • Обов'язок роботодавця встановити скорочений робочий день для працівника
 • Повернення помилково нарахованої заробітної плати працівником
 • Порушення трудових прав матері неповнолітньої дитини
 • Чи може працівник відновитися на робочому місці після звільнення?
 • Загрози роботодавця відняти у працівника робочий інструмент

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ