Загрози роботодавця відняти у працівника робочий інструмент

Пропрацювала економістом в ТОВ 4 роки. В кінці березня 2011 року на підприємстві змінився власник, а вже 1 квітня на зборах директор запропонував практично всім працівникам піти у відпустки без утримання або перейти на неповний робочий день (пів ставки) за власним бажанням на 3 місяці, натомість гарантував (на словах) роботу з 1 липня. Я погодилася перейти на неповний робочий день, але 1 липня директор замість нормальної роботи запропонував звільнитися за власним бажанням, причому нарікань по роботі та дисципліні немає. Підстава: "Нам економіст не потрібен! " За законом повинні були скоротити. Відповідь: "Навіть не заїкайся про скорочення! " Мені залишилося 2 роки до пенсії, шансів знайти роботу дуже мало, до того ж з'ясувалося, що мій середній заробіток для нарахування допомоги по безробіттю буде дорівнює половині окладу (3 останніх місяці на пів ставки ). Заява поки не написала, протрималася 2 тижні, вчора директор знову зажадав звільнитися і сказав, що в іншому випадку з понеділка (18 липня) у мене відберуть стіл, стілець і комп'ютер. Що робити? 30 років стажу, в такій ситуації не була. За останні 10 днів таким чином звільнили трьох працівників (пенсіонерів), намічають ще трьох. Як змусити роботодавця вчинити за законом?

Відповідь юриста:

Привіт, в ситуації, що склалася вам не потрібно піддаватися на виверти роботодавця і стійте на своєму - вам необхідно скорочення. Якщо матиме місце відбирання комп'ютера і меблів, необхідних для роботи - необхідно зафіксувати документально факт простою. Для цього можна розробити листок обліку простою або скласти акт. У цих документах вказується дата і час простою, причини простою і тривалість. Наказ про просте видається на підставі акта або листка обліку простою.
Під час простою працівник повинен знаходиться на своєму робочому місці, тому простий - це робочий час, протягом якого працівник повинен виконувати трудові обов'язки, але через тимчасове припинення діяльності компанії позбавлений такої можливості.
Простий підлягає обліку в табелі обліку робочого часу, і за час простою (з вини роботодавця) оплачується в розмірі не менше 2/3 середньої заробітної плати працівника.
До того ж при триваючих "репресіях" з боку роботодавця ви можете звернутися за допомогою до державної інспекції праці, і в прокуратуру або Роскомнадзор, а також в поліцію. Однак найбільш дієвим стане звернення до суду.

 

Додаткові матеріали:

  • Стягнення недоплаченої заробітної плати з роботодавця
  • Вирішення спору про призупинення роботи працівником і оплати простою
  • Захист трудових прав заступника генерального директора
  • Порушення роботодавцем трудового законодавства - ненормований робочий день.
  • Неправомірні дії роботодавця.

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ