Чи може працівник відновитися на робочому місці після звільнення?
Мене хочуть звільнити з роботи. Я хочу після цього відновитися і отримати за це компенсацію. У мене є цифрові записи як директор примушує мене до звільнення. У організації є деякі помилки трудового законодавства.
Наприклад, до цього я пропрацювала 10 місяців і графіків роботи не було. Тепер директор для мене склав графік. Я хворіла в січні до 27 числа. Я вишоа на роботу 27. Директор мене попросив ознайомитися з ним і розписатися. Мені проставляють робочі години з 10 до 15. На цьому графіку я написав: режим роботи з 10 до 15 без перерви на обід і поставив підпис. Цей графік зберігається у менеджера з персоналу. У мене є копія. Робочий день неповний.
Чи можу я відновитися якщо напишу заяву за власним бажанням і доведу, що звільнення відбулося з примусу?
Чи є цифровий запис доказом?
Чи є робота без графіків роботи порушенням (в трудовому договорі не вказується час роботи)?
Якщо я працюю 5:00 без обіду чи є це порушенням?
Чи є підписання 27 січня графіка за січень порушенням?
Як мені добитися звільнення таким чином, щоб потім можна було б відновитися?
Заздалегідь спасибі за відповідь.
Ліза.
Відповідь юриста:
Привіт, Ліза. 1. Так, ви вправі направити позовну заяву про відновлення, якщо вас примушують звільнитися.
2. Для того, щоб цифровий запис прийняли як доказ вона повинна ставилися до даної справи і з неї повинно бути зрозуміло без сторонньої допомоги де вона зроблена, коли і за яких обставин, була справжньою і здобута без порушення закону.
3. Протягом робочого дня (зміни) працівнику має бути надана перерва для відпочинку і харчування тривалістю не більше двох годин і не менше 30 хвилин, який в робочий час не включається. Час надання перерви і його конкретна тривалість встановлюються правилами внутрішнього трудового розпорядку або за угодою між працівником і роботодавцем. На роботах, де за умовами виробництва (роботи) надання перерви для відпочинку і харчування неможливе, роботодавець зобов'язаний забезпечити працівникові можливість відпочинку і прийому їжі в робочий час. Перелік таких робіт, а також місця для відпочинку і прийому їжі встановлюються правилами внутрішнього трудового розпорядку.
4. Зміна визначених сторонами умов трудового договору (режим роботи) можливо тільки за згодою його сторін. Таке додаткове угода укладається у письмовій формі і підписується сторонами. Один примірник залишається у працівника, другий - у роботодавця. Якщо ви погодилися з графіком, то не виконуючи його, ви порушуєте закон.
5. Працівник має право домогтися відновлення на роботі, якщо його звільнення було скоєно з порушенням закону: наприклад, не видано наказ про звільнення і т.д.
Додаткові матеріали:
Чи може роботодавець відмовитися від звільнення співробітника?Порушення роботодавцем процедури звільнення і відновлення на робочому місціПорушення роботодавцем процедури звільнення і відновлення на робочому місціЗагрози роботодавця відняти у працівника робочий інструментПорушення роботодавцем трудового законодавства - ненормований робочий день.