Звільнення вагітної співробітниці через ліквідацію підприємства

Доброго вам дня. Дружина знаходитися на 6 місяці вагітності і працює у ІП (індивідуальний підприємець) вже близько 4 років. Коли термін був 2 місяці, він сказав, що платити нічого не буде і пиши заяву за свій рахунок (не написано звичайно ж). Через місяць знову прийшов і запитав ще раз, отримавши відповідь 'Ні ' сказав що я буду ліквідуватися і ти нічого не отримаєш і все, довів до сліз 1 грудня отримуємо лікарняний лист. Дружина повинна була доопрацювати до 1 грудня і піти в декрет, але без її відома, поки були вихідні як потім з'ясувалося магазин переїхав на другий поверх торгового комплексу і тепер буде перейменований та ВП буде його працівник (керуючий його колишнього магазину). Коли ми приїхали в магазин подивитися що там твориться і щоб дружина здала пропуск, зустріли його він сказав що все заплатити не тероризуйте мене. До речі, згідно із законом повинен був письмово попередити про ліквідацію, цього не було, тільки в усній формі. Зараз дружина вже не працює, хоча ще 2 тижні є до виходу в декрет, але він сказав що все, більше не маю потреби в тобі.

Питання:
1. Чи має він право ліквідуватися з передачею свого магазину своєму співробітникові.
2. У праві ми на 100% отримати декретні та що має бути написано у трудовій? Звільнена причина ліквідація або що?
3. Чи має право раніше звільнити від роботи, хоча залишилося 2 тижні до декрету?

Заздалегідь дякую за відповіді.

Відповідь юриста:

Добрий день. 1. Дійсно, якщо роботодавцем було фізична особа, зареєстрована як індивідуальний підприємець, то трудовий договір з працівником може бути розірваний за п. 1 ст. 81 Трудового Кодексу РФ, зокрема, коли припиняється діяльність роботодавця - фізичної особи на підставі їм самим прийнятого рішення, внаслідок визнання його неспроможним (банкрутом) за рішенням суду (п. 2 ст. 25 ГК РФ) у зв'язку із закінченням терміну дії свідоцтва про державної реєстрації, відмови в продовженні ліцензії на певні види діяльності. Однак, роботодавець порушив вимоги закону про повідомлення працівника про ліквідацію за 2 місяці.

2. Роботодавець зобов'язаний виплатити вашій дружині вихідну допомогу в розмірі середнього місячного заробітку, а також зберегти за нею середній місячний заробіток на період працевлаштування, але не більше двох місяців з дня звільнення (із заліком вихідної допомоги). У виняткових випадках середній місячний заробіток зберігається протягом третього місяця з дня звільнення за рішенням органу служби зайнятості населення за умови, якщо в двотижневий термін після звільнення ваша дружина звернеться в цей орган і не буде їм працевлаштована.

3. Після ліквідації роботодавця виплату "декретних" повинен виробляти орган соціального страхування.

 

Додаткові матеріали:

 • Переважне право на залишення на роботі при скороченні штату
 • Чи можна поновитися на посаді якщо скорочення було незаконним?
 • Які покладені виплати при звільненні вільнонайманих співробітників?
 • Чи можна звільнитися з роботи не чекаючи звільнення за скороченням?
 • Чи правомірно попередження працівниках про майбутні зміни умов праці за 2 м ...

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ