Як боротися з незаконним звільненням з робочого місця?
Здрастуйте! У мене таке питання: я працював, точніше працював опреатором заправної станції (заправником) в BP. Працюючи в нічну зміну у нас (працівників в цю нічну зміну) вийшла низька заправка, точніше низька покупка клієнтами АЗС - фірмового бензину - Ultimate (хоча від нас це не залежало) і за цей низький відсоток покупки клієнтами бензину, керуюча станцією попросила нас написати заяви на звільнення - за власним бажанням з відкритою датою. Хоча трудовим договором звільнення не передбачається з такого приводу. Приблизно після проходження 3-х місячного терміну за точно таке ж подія вона вписала справжню дату в мою заяву. Тим самим мене звільнили. Що мені робити і куди краще звернутися?
Влад
Відповідь юриста:
Привіт Влад. Працівник при незаконному звільненні має право звертатися і до державної інспекції праці, і в прокуратуру або Роскомнадзор, а також в поліцію. Однак найбільш дієвим стане звернення до суду. Стаття 392 Трудового кодексу Російської Федерації передбачає, що працівник має право звернутися до суду за дозволом індивідуального трудового спору протягом трьох місяців з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у спорах про звільнення - протягом одного місяця з дня вручення йому копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки. Пам'ятайте, що всі витрати на юриста згодом будуть стягнуті з роботодавця і справи по трудових спорах не обкладаються державним митом.
Додаткові матеріали:
Як стягнути невиплачену заробітну плату при звільненні з роботодавця?Що робити якщо роботодавець вирішив звільнити працівника проти його бажання ...Як добитися від роботодавця виплати заробітної плати після звільнення?Куди скаржитися працівникові на роботодавця при затримці виплати зарплати?Як боротися з незаконними стягненнями на роботі і звільненням?