Що робити співробітниці, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною, яку незаконно звільнили?
Добрий день, мені 28 років, зараз я проживаю в Москві в даний момент я перебуваю у відпустці по догляду за дитиною (дитині вісім місяців. Заяву на роботі писала на 15 роки, поки), працювала в Орлі в ТОВ "Стальконструкція" на посади дизайнера, але ось тиждень тому випадково від бухгалтера дізналася, що вже з першого січня я звільнена за власним бажанням, причину толком ні хто не пояснює, говорять просто "фірма закрилася", не знаю, що саме сталося, тільки директор мені сказав про те , що буде інша фірма, але це не точно, що він там творить, мені не відомо, питання одне, що мені робити в даній ситуації, які я маю права і куди необхідно звертатися. Не хотілося б псувати відносини з "начальником", як по мирному залагодити ситуацію. Величезне спасибі.
мария
Відповідь юриста:
Привіт, Марина. Вас могли звільнити з робочого місця тільки у зв'язку зі скороченням, або якщо у вас був строковий трудовий договір. В інших випадках ваше звільнення є незаконним і ви вправі вимагати відновлення на робочому місці і виплати компенсації. Працівник при звільненні має право звертатися і до державної інспекції праці, і в прокуратуру або Роскомнадзор, а також в поліцію. Однак найбільш дієвим стане звернення до суду. Стаття 392 Трудового кодексу Російської Федерації передбачає, що працівник має право звернутися до суду за дозволом індивідуального трудового спору протягом трьох місяців з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у спорах про звільнення - протягом одного місяця з дня вручення йому копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки. Витрати на юриста згодом можуть бути стягнуті з роботодавця, також справи по трудових спорах не обкладаються державним митом.
Додаткові матеріали:
Як стягнути невиплачену заробітну плату при звільненні з роботодавця?Що робити якщо роботодавець вирішив звільнити працівника проти його бажання ...Як добитися від роботодавця виплати заробітної плати після звільнення?Куди скаржитися працівникові на роботодавця при затримці виплати зарплати?Як добитися від роботодавця виплати затриманої заробітної плати