Відшкодування шкоди
Особа, що заподіяла шкоду майну фізичних або юридичних осіб, зобов'язана відшкодувати шкоду в повному обсязі. Відшкодування може бути здійснено в натурі (заміна пошкодженого майна аналогічним, відновлення або ремонт пошкодженого майна), або в грошовій формі. Однак, якщо заподіювач шкоди доведе відсутність своєї провини, він звільняється від відшкодування шкоди. Але є категорії осіб, які зобов'язані відшкодувати збитки навіть у разі відсутності вини. Зокрема, особи, які керують машинами та механізмами підвищеної небезпеки, зобов'язані відшкодувати шкоду, якщо він виник не в результаті наміру потерпілого або дії обставин непереборної сили.
Якщо шкоду заподіяно працівником під час виконання його службових обов'язків, відшкодування шкоди здійснюється його роботодавцем. Також роботодавець зобов'язаний відшкодувати шкоду працівнику в разі позбавлення його можливості виконувати трудові обов'язки.
Суд бере до уваги заходи, що вживаються потерпілим для забезпечення збереження своїх майнових цінностей. Якщо в ході розгляду буде встановлено, що потерпілий не належним чином експлуатував або зберігав своє майно, допустив грубу необережність, створив перешкоду для здійснення правомочий інших осіб, наприклад, залишив автомобіль у недозволеному місці, судом може бути прийнято рішення про зменшення компенсації або про відмову в відшкодування.
Наші адвокати надають юридичні послуги з відшкодування заподіяної вам шкоди і захищають від необгрунтованих претензій інших осіб. Попередня робота по збору доказів та підготовка необхідних документів, вироблення позиції, правильно складене позовну заяву про відшкодування шкоди й професійна робота команди досвідчених юристів гарантують нашим довірителям повне відшкодування заподіяної шкоди.
Додаткові матеріали:
Заява про відшкодування збиткуВідшкодування заподіяної шкодиВідшкодування матеріального збиткуМатеріальний збитокКомпенсація шкоди