Матеріальний збиток

Згідно із законодавством РФ, під матеріальним збитком розуміється нанесення шкоди здоров'ю громадян, а також спричинення шкоди майну громадян і юридичних осіб. Матеріальний збиток може бути викликаний безліччю причин: пожежа, затоплення, крадіжка, дорожньо-транспортна пригода, невміле поводження, навмисне псування, неналежне виконання зобов'язань і т.п.

При відшкодуванні матеріального збитку приймається в розрахунок не тільки реальний збиток (збитки, пов'язані з відновленням порушених прав, ремонтом пошкодженого майна), але також недоотримана вигода - доходи, які можна було одержати, якби право не було порушене.

Особи, які заподіяли матеріальний збиток, зобов'язані відшкодувати їх у повному обсязі, якщо законом або договірними зобов'язаннями не передбачено інші розміри відшкодування. При цьому, якщо умови договору суперечать законним нормам, ці умови вважаються недійсними. Особи, які керують механізмами підвищеної небезпеки для оточуючих, зобов'язані відшкодувати шкоду незалежно від наявності і ступеня провини, за винятком випадків, передбачених законодавством.

У деяких випадках обов'язку відшкодування шкоди покладаються на інших осіб. Зокрема, збиток, заподіяну малолітніми, відшкодовується батьками чи особами, що їх замінюють.

Наші юристи складуть позовну заяву про відшкодування матеріальної шкоди, засноване на грамотно підготовленої доказовій базі. Фахівці нашого центру допоможуть провести експертизу та здійснити інші практичні та юридичні дії для визначення величини матеріального збитку і суми його компенсації. Наші адвокати забезпечать захист і відновлення ваших прав у судах всіх інстанцій.

 

Додаткові матеріали:

 • Заява про відшкодування збитку
 • Відшкодування збитків
 • Відшкодування матеріального збитку
 • Відшкодування шкоди
 • Відшкодування шкоди при ремонті

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ