Компенсація шкоди
Шкода, заподіяна особі або майну фізичних і юридичних осіб, підлягає відшкодуванню заподіювача в повному обсязі. У деяких випадках законом чи договором передбачається компенсація, що перевищує заподіяну шкоду. Якщо заподіювач доведе, що шкода сталася не з його вини, він звільняється від відшкодування.
У деяких випадках підлягає компенсації шкоду, спричинену правомірними діями заподіювача. Особа, яка управляє машинами і механізмами підвищеної небезпеки, зобов'язана відшкодувати шкоду навіть у випадку відсутності своєї провини. До таких осіб належать водії транспортних засобів, оператори різних установок, у тому числі розважальних атракціонів і т.п.
Законом передбачений трирічний термін позовної даності, проте для подачі позовів про компенсацію шкоди за договорами страхування встановлюється скорочений дворічний термін. Якщо потерпілий не звернувся за страховою виплатою протягом двох років в страхову компанію, протягом наступного року вимагати компенсацію шкоди, заподіяної майну, він може тільки з заподіювача. На вимоги до заподіювача про компенсацію шкоди життю та здоров'ю обмеження термінів не накладається.
Містобудівною кодексом РФ передбачається компенсація шкоди, заподіяної внаслідок різних порушень законодавства про містобудівну діяльність.
Наші фахівці виконають звернення у відповідні служби, організації, інстанції для проведення експертизи і встановлення заподіяної шкоди та його обсягів для визначення розмірів грошової компенсації. Досвідчені адвокати займуться складанням позовної заяви про компенсацію шкоди і виконають всі необхідні практичні й процесуальні дії для захисту інтересів наших довірителів.
Додаткові матеріали:
Стягнення шкодиЗаява про відшкодування збиткуКомпенсація моральної шкодиВідшкодування шкоди здоров'юВідшкодування шкоди