Відшкодування заподіяної шкоди
Вступаючи у правовідносини, регульовані різними галузями права, фізичні та юридичні особи можуть навмисно чи ненавмисно порушити чужі права й інтереси. Закон зобов'язує відшкодувати завдану шкоду, компенсувати понесені збитки.
Відшкодування заподіяної шкоди здійснюється особою, яку визнано винною у порушенні чужих майнових чи немайнових прав. У деяких випадках сума може бути зменшена в залежності від договірних зобов'язань, якщо розмір відшкодування прямо не встановлюється відповідними законами. Збиток може виникнути як в результаті певних дій (не завжди протиправних), так і в результаті бездіяльності відповідних державних органів, їх посадових осіб.
Перш ніж говорити про відшкодування шкоди, необхідно встановити (довести) сам факт заподіяння шкоди, визначити його розміри. Відшкодування може бути здійснено в натуральному (ремонт і відновлення майна, заміна аналогічним) або в грошовому вираженні. Сума розраховується грунтуючись на цінах, які існували на той момент і в тому місці, де відбулося заподіяння шкоди, порушення права.
Не виключені випадки добровільного відшкодування шкоди, особливо в сфері трудових відносин, коли працівник з власної волі, що вказується в заяві, відшкодовує збитки, заподіяні неналежним виконанням обов'язків або бездіяльністю. Однак, в більшості випадків свої вимоги доводиться відстоювати в суді, доводячи як факт порушення ваших прав, так і суму необхідного відшкодування.
Наші фахівці надають допомогу в організації та проведенні експертизи заподіяної шкоди, визначенні його обсягів, розрахунку сум відшкодування. Ми гарантуємо відновлення ваших законних майнових і немайнових прав та належне відшкодування збитку в прийнятній для вас формі.
Додаткові матеріали:
Заява про стягненняПозовна заява про відшкодуванняЗаява про відшкодування збиткуВідшкодування шкодиВідшкодування заподіяної шкоди