Заява про відшкодування збитку
Складність позовів про відшкодування шкоди визначається необхідністю встановлення і докази самого факту заподіяння шкоди, а також визначення та обгрунтування обсягів завданих збитків.
Збиток може бути заподіяна каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я, смертю близького родича. Також збиток може бути нанесений внаслідок невиконання або ненедлежащего виконання договірних зобов'язань, у тому числі боргових, внаслідок невиконання недоговірних зобов'язань, придбання неякісних товарів або послуг, в результаті неправомірних дій або бездіяльності посадових осіб і т.д. Збиток може бути заподіяна майну громадян або юридичних осіб.
У більшості випадків поряд з вимогою відшкодувати матеріальний збиток можливо пред'явлення вимоги про відшкодування моральної шкоди. Відповідно, заява про відшкодування шкоди може містити майнові вимоги, вимоги відшкодувати моральну шкоду, або вимоги відшкодувати повністю матеріальну та моральну шкоду.
Заподіювач шкоди зобов'язаний відшкодувати його в повному обсязі. Якщо шкода заподіяна недієздатною особою, відшкодування шкоди покладається на його піклувальників, опікунів, інших законних представників. Особи, які керують машинами та механізмами, що представляють джерело підвищеної небезпеки для оточуючих, зобов'язані відшкодувати шкоду незалежно від наявності вини. В інших випадках суд приймає до уваги ступінь вини відповідача.
Виходячи з обставин конкретної справи, наші юристи проведуть необхідну попередню роботу, зберуть матеріали, підготують документи і складуть позовну заяву про відшкодування, представлять інтереси довірителів в суді та інших інстанціях.
Додаткові матеріали:
Позовна заява про відшкодування шкодиПозовна заява про відшкодуванняВідшкодування шкодиМатеріальний збитокКомпенсація шкоди