Спадкування за заповітом
Заповіт являє собою письмовий документ, в якому виражена воля спадкодавця розпорядитися належними йому матеріальними і нематеріальними цінностями у разі його смерті. Це односторонній договір, тому його складання потребує дотримання встановлених правил, щоб воля заповідача була виконана повністю і належним чином. Особи, які на момент складання заповіту визнані дієздатними частково або обмежено, не можуть бути заповідача.
Заповіт не може бути колективною угодою, його може скласти тільки одна людина. Так, якщо подружжя заповідають дітям свою квартиру, яка знаходиться у спільній власності, то кожен повинен скласти окремий заповіт.
Спадкування за заповітом являє собою перехід майнових і деяких немайнових прав від померлого громадянина (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців), не обов'язково родичам.
Спадкоємці за заповітом отримують першочергове право на успадковане майно. Звичайно, ніхто не відміняв можливість оскаржити заповіт у суді, проте остання редакція Цивільного Кодексу РФ значно зміцнила позиції заповідального спадкування. Відповідно, суди також віддають перевагу спадкоємців за заповітом, при цьому у кровних родичів, а також інших спадкоємців за законом в порядку другій, третій і решти черг дуже сумнівні шанси оспорити заповіт без активної участі досвідченого адвоката.
Наші адвокати виконають всі необхідні правові, процесуальні і практичні дії для захисту прав та інтересів спадкоємців за заповітом. Якщо наші довірителі не задоволені умовами заповіту, ми оскаржуємо заповіт в суді і вирішуємо питання успадкування в інтересах наших довірителів.
Додаткові матеріали:
Порядок успадкуванняСпадщина за закономСпадкування майнаЧастки у спадщиніПраво успадкування