Спадщина за законом
Чинним законодавством передбачено вісім черг спадкування. До першої черги відносяться діти (не залежно від того, народжені вони у шлюбі чи ні), дружина і батьки спадкодавця. Для спадкоємців однієї черги передбачено рівність часткою. Виняток - спадкування за правом представлення, коли замість певних спадкоємців до спадщини закликаються їх спадкоємці.
Таким чином, право на спадщину за законом грунтується на факті спорідненості, походження спадкоємців від спільних предків.
Незалежно від змісту заповіту, для певних категорій осіб законом передбачено право на обов'язкову частку у спадщині. До цих осіб відносяться неповнолітні, непрацездатні діти спадкодавця, його непрацездатні дружина і батьки, непрацездатні утриманці. Обов'язкова частка виділяється з незаповіданою частини майна, якщо цього виявиться недостатньо, то з майна, зазначеного у заповіті. У деяких випадках суд може зменшити обов'язкову частку або повністю відмовити в її присудження.
Якщо відсутні спадкоємці за законом і за заповітом, або вони відсторонені, не прийняли спадщину або відмовилися від нього, майно визнається відумерлою і переходить у власність держави.
Наші юристи здійснюють відновлення строків позовної давності на спадкування, строків прийняття спадщини, усунення наслідків несвоєчасних і неефективних дій при відновленні ваших законних прав на спадщину. Фахівці нашого юридичного центру проводять визначення черговості законного спадкування і часткою в успадкованому майні, вирішують інші спори між спадкоємцями за законом і за заповітом.
Ми знайдемо найбільш ефективне рішення всіх питань спадкування у відповідності з чинним законодавством.
Додаткові матеріали:
Порядок успадкуванняПраво на спадщинуСпадкування майнаЧастки у спадщиніПраво успадкування