Спадкування майна

Принцип універсального або загального правонаступництва означає, що до спадкоємця переходить весь комплекс прав і обов'язків, а не окремі правомочності, майнові права і т.п. При цьому спадкоємці мають права відмовитися від спадщини на підставах, передбачених російським законодавством.

У загальному випадку спадкування являє собою порядок і умови правонаступництва майна спадкодавця (померлого громадянина) іншими особами (спадкоємцями). Спадкування майна може здійснюватися за заповітом і на підставі закону. У певних випадках право спадкоємця на майно підлягає державній реєстрації.

Незалежно від часу фактичного прийняття або реєстрації, до спадкоємців спадщина переходить одномоментно з часу його відкриття. При цьому спадщина переходить в цілому, незмінному вигляді, кожен із спадкоємців має відповідну частку в праві на майно, а не конкретну частину майна, якщо інше не обумовлено в заповіті.

Які проживали разом із спадкодавцем членам його сім'ї а також утриманцям, незалежно від місця їх проживання, належить право на одержання виплат, неодержаних спадкодавцем за життя. До таких виплат відносяться заробітна плата та прирівняні до неї платежі, пенсії, стипендії, допомоги по відшкодуванню шкоди заподіяної здоров'ю, соціальні допомоги та інші грошові виплати.

Ці суми включаються до складу спадщини і успадковуються на загальних підставах, якщо відсутні особи, які мають право на їх отримання або відповідні вимоги не пред'явлені у встановлений термін.

Фахівці нашого центру підготують документи, необхідні для вступу в спадщину. Наші юристи належним чином забезпечують виконання волі спадкодавця, а також усунення протиріч при розділі успадкованого майна.

 

Додаткові матеріали:

  • Встановлення факту прийняття спадщини
  • Порядок успадкування
  • Спадщина за законом
  • Право на спадщину
  • Право успадкування

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ