Частки у спадщині

Основний критерій розподілу часток у спадщині - це волевиявлення спадкодавця. При цьому майно може бути заповідане не тільки кровною родичам, але й стороннім людям, громадським, благодійним та іншим організаціям. Однак, незалежно від умов заповіту, навіть якщо в ньому прямо вказується на позбавлення спадщини, є встановлені законом категорії осіб, які мають право на обов'язкову частку у спадщині та спадкують її в будь-якому випадку. Розмір такої частки повинен бути не менше половини від того, що отримав би спадкоємець в результаті спадкування за законом.

Джерела цієї частки - залишилася частина не заповіданого майна, а в разі її недостатності - заповідане майно. При цьому закон не вимагає згоди інших спадкоємців.

Відповідно до ЦК РФ, право на обов'язкову частку мають:
- Неповнолітні або непрацездатні (в т.ч. усиновлені) діти спадкодавця;
- Непрацездатні батьки, усиновителі, утриманці, чоловік спадкодавця.

Однак новим кодексом передбачаються випадки, коли на підставі рішення суду можливе зменшення обов'язкової частки у спадщині, і навіть повна її скасування.

Якщо одне й те ж майно заповідано без вказівки конкретних часткою кільком особам, їх частки вважаються рівними. У разі суперечок між спадкоємцями, яким заповідані певні частки в неподільному майні, їх частки та порядок користування неподільним майном визначається судом.

Наші адвокати забезпечать ваше законне право на відповідну частку у спадщині, захистять від неправомірних посягань на розмір вашої частки, забезпечать зменшення необгрунтованих часток інших спадкоємців. Ми виконуємо визначення частки, в тому числі обов'язкової, з встановленням кола законних спадкоємців, а також виділення частки в неподільному майні.

 

Додаткові матеріали:

  • Порядок успадкування
  • Спадщина за законом
  • Право часткової власності
  • Часткова власність
  • Частка в загальній власності

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ