Порядок успадкування
Перш за все, право на спадкування майна мають особи, згадані в заповіті. При цьому воля спадкодавця ставиться вище родинних зв'язків. Далі спадкування здійснюється за законом в порядку черговості.
Сучасним російським законодавством дещо змінений порядок спадкування, значно розширено коло законних спадкоємців і встановлено вісім черг спадкування:
- Діти, дружина і батьки спадкодавця;
- Повнорідні та неповнорідні брати та сестри спадкодавця, його дідусь і бабуся, як з боку батька, так і з боку матері;
- Повнорідні та неповнорідні брати і сестри батьків спадкодавця;
- Прадідуся і прабабусі спадкодавця;
- Діти рідних племінників і племінниць і рідні брати і сестри його дідусів і бабусь;
- Діти двоюрідних онуків та онучок спадкодавця, діти його двоюрідних братів і сестер і діти його двоюрідних дідусів і бабусь;
- Пасинки, падчерки, вітчим і мачуха спадкодавця;
- Непрацездатні утриманці спадкодавця.
Збільшено кількість категорій осіб, які мають право успадковувати за законом, але обов'язкова частка в успадкованому майні зменшилась з 2/3 до половини.
Однак, існуючий порядок нерідко призводить до того, що спадок дістається стороннім особам, а близькі родичі опиняються незаслужено обділеними. Оскільки заповідальне спадкування визнається пріоритетним, законним спадкоємцям важко відстояти своє право без допомоги досвідченого адвоката.
Наші фахівці надають повний комплекс юридичних послуг по встановленню порядку спадкування майна. Ми вирішуємо суперечки між спадкоємцями щодо черговості спадкування, розмірів часток в успадкованому майні, надаємо сприяння у зборі та відновленні необхідної документації.
Додаткові матеріали:
Спадщина за закономПраво на спадщинуСпадкування майнаЧастки у спадщиніПраво успадкування