Право успадкування
Головним юридичним підставою спадкування є споріднена кровний зв'язок осіб, які походять від одного предка.
Пріоритетне право спадкування належить спадкоємцям першої черги. Відповідно до ЦК РФ, до них відносяться діти, дружина і батьки спадкодавця. Діти, народжені в шлюбі, поза шлюбом, у шлюбі, визнаному недійсним, а також у разі позбавлення спадкодавця батьківських прав, мають рівні права спадкування.
Спадкоємці наступної черги набувають право спадкування, якщо спадкоємці попередньої черги не мають такого права з ряду причин:
- Немає жодного спадкоємця попередньої черги, нотаріус зобов'язаний упевнитися в цьому факті, перш ніж видавати свідоцтво про право на спадщину;
- Спадкоємці попередньої черги не мають права спадкування;
- Якщо спадкоємці попередньої черги злісно ухилялися від обов'язків по утриманню спадкодавця, вони можуть бути усунені судом на вимогу зацікавленої особи;
- Позбавлення спадщини за рішенням спадкодавця;
- Відмова або неприйняття спадщини усіма спадкоємцями першої черги.
Спадкування за правом представлення переходить до відповідних нащадкам і ділиться порівну між ними на підставі відповідних норм законодавства. Це відбувається у випадку смерті спадкоємця одночасно або після відкриття спадщини. Випадки, коли таке спадкування неможливо, передбачені законодавством, або можуть прямо встановлюватися в заповіті.
Юристи нашого центру забезпечують здійснення права спадкування, в тому числі в судовому порядку. Якщо заповіт ущемляє ваші права, ми забезпечимо відкриття спадщини за законом, складемо позов про визнання заповіту недійсним в цілому або щодо окремих положень.
Додаткові матеріали:
Порядок успадкуванняСпадщина за закономПраво на спадщинуСпадкування майнаЧастки у спадщині