Право на спадщину
У спадщину переходять ті права та обов'язки, які належали за життя безпосередньо спадкодавцеві, проте сама природа деяких прав не дозволяє їм переходити до інших осіб навіть в порядку спадкування.
Право на спадщину гарантується Конституцією РФ. Юридичні аспекти спадкування регламентується Цивільним Кодексом РФ і зачіпають безліч суміжних галузей Права.
Не можна успадкувати права на нематеріальні блага, інші немайнові права та обов'язки, що нерозривно пов'язані з особою спадкодавця, а також права і обов'язки, успадкування яких не допускається законом. Наприклад, авторське право існує і охороняється законом і після смерті спадкодавця, але по спадку воно не переходить.
Деякі права або обов'язки не переходять до спадкоємця, а виникають в момент смерті спадкодавця за наявності певних юридичних підстав. Так, якщо договір особистого страхування не передбачає іншого вигодонабувача, страхову суму отримує спадкоємець, але в цьому випадку мова йде не про спадковий правонаступництво, оскільки право отримання страхової виплати не належало спадкодавцеві, а виникло в результаті його смерті.
Спадкування немайнових прав наочно демонструється на прикладі акціонерного товариства: спадкоємець акцій, які мають право голосу, успадковує не тільки право на отримання дивідендів, але і на участь в управлінні акціонерним товариством.
Фахівці нашого юридичного центру забезпечать дотримання і захист ваших прав на спадщину, в тому числі в судовому порядку. Наші юристи забезпечують отримання свідоцтва про право на спадщину, відновлення термінів на прийняття спадщини, виділення часток спадкоємців у наследуемом майні, вирішення спорів між ними.
Додаткові матеріали:
Встановлення факту прийняття спадщиниСпадщина за закономПрийняття спадщиниСпадкування майнаПраво успадкування