Встановлення факту прийняття спадщини
Спадщина - це належали померлому громадянинові речі, інше майно, в тому числі майнові права та обов'язки, що переходять до інших осіб у встановленому законом порядку. Прийняття спадщини здійснюється шляхом фактичного вступу у володіння спадкоємною майном, подачі нотаріусу заяви про прийняття спадщини або заяви про видачу свідоцтва про право на спадщину.
Відмова нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину за умови подання всіх належних документів дає право на звернення до суду зі скаргою на таку відмову у вчиненні нотаріальної дії. Встановлення факту прийняття спадщини в судовому порядку здійснюється, якщо нотаріальним органом не видано свідоцтво про право на спадщину внаслідок відсутності або недостатності документів, необхідних для цього.
При фактичному вступі у спадок потрібно довести цей факт, що можливо у випадках проживання спадкоємця зі спадкодавцем, сплати податків (земельного, транспортного, на майно) на успадковані цінності, отримання ощадної книжки у встановлений законом строк і т.д. Підтвердженням прийняття спадщини можуть стати інші правовстановлюючі документи або їх копії, наявні у заявника.
Спадкове майно повинне служити на благо живуть, і наявність труднощів у його отриманні - не причина для відмови в оформленні необхідних документів. Наші фахівці не тільки підготують текст заяви, але й сприятимуть в збиранні повного переліку доказів, без якого встановлення факту прийняття спадщини неможливо. З їх допомогою вимоги про встановлення факту будуть задоволені, а спадок знайде свого нового законного власника.
Додаткові матеріали:
Земельну ділянку. Фактичне прийняття спадщини.Встановлення факту володіння і користування нерухомим майномПраво на спадщинуПрийняття спадщиниСпадкування майна