Прийняття спадщини

Для того, щоб отримати спадщину, спадкоємець повинен його прийняти, тобто вчинити певні дії у встановлені законом терміни: ясно і однозначно висловити своє бажання придбання спадщини і прийняти його одним із законних способів. Беручи частину спадщини, приймається повний обсяг спадщини і відповідних зобов'язань. При цьому не допускаються ніякі застереження і умови. Прийняття можливо за заповітом, за законом, в порядку спадкової трансмісії і в результаті відкриття спадщини.

Законодавством визнається два способи прийняття спадщини. Перший - Поданєв нотаріуса за місцем відкриття спадщини письмової заяви про видачу свідоцтва про право на спадщину. Заяву можна відправити поштою, в такому випадку необхідно нотаріальне завірення підпису спадкоємця. Процедуру можна оформити через представника, для цього необхідна довіреність, що передбачає відповідне повноваження. Другий спосіб - фактичне прийняття спадщини, тобто вчинення дій, що свідчать про здійснення правомочностей володіння і користування спадщиною, наприклад, спадкоємець вселився в житлове приміщення, виплатив борги спадкодавця, сплачує комунальні послуги, вживає заходів до збереження майна і захист його від посягань третіх осіб і т.п. Слід зауважити, що в цьому випадку також необхідне отримання свідоцтва про право на спадщину та оформлення його у власність.

Наші юристи забезпечують прийняття спадщини, в тому числі за наявності суперечок, невизначеностей і розбіжностей, а також після закінчення встановленого терміну і в інших складних випадках. Ми виконуємо прирощення спадкових часток, розділ за угодою між спадкоємцями, оформлення свідоцтва про право на спадщину.

 

Додаткові матеріали:

 • Коротко, про важливе.
 • Земельну ділянку. Фактичне прийняття спадщини.
 • Встановлення факту прийняття спадщини
 • Право на спадщину
 • Право успадкування

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ