Право часткової власності
Здійснюючи права володіння, користування і розпорядження частковою власністю, власники нерідко стикаються з різними порушеннями своїх прав іншими учасниками, адже фактично майно, що перебуває в частковій власності не розподілено між учасниками, визначені тільки частки у праві власності.
Для того щоб уникнути порушення правомочностей учасників і забезпечити кожному його законне право часткової власності, між учасниками зазвичай складається угода про використання спільної часткової власності, де вказуються порядок і спосіб експлуатації, ремонту, відновлення спільного майна, а також інші умови використання спільного майна.
Учасник, який здійснив за свій рахунок певне поліпшення майна, має право на збільшення своєї частки. Це поліпшення повинне виконуватися в порядку законного здійснення правомочностей і підтверджуватися відповідними документами або іншими матеріальними свідченнями.
Фізичне Виділення певної частини в натуральному вираженні із загального майна часто неможливо з «технічних», об'єктивних причин без завдання шкоди майну, а в деяких випадках заборонено законом. Власник частки в такому майні має право на виплату своєї частки іншими учасниками в грошовому вираженні. При продажу частини часткової власності одним із учасників, решта мають першочергове право на купівлю його частки.
Наші юристи забезпечують юридичний захист вашого права часткової власності. У числі наших послуг складання договорів з іншими учасниками часткової власності і реєстрація в Управлінні Федеральної реєстраційної служби, визначення розміру частки клієнта та захист його права в суді, юридичний супровід всіх угод з частковою власністю.
Додаткові матеріали:
Пропозиція про викуп частки.Часткова власністьПраво спільної власностіЗагальна часткова власністьЧастка в загальній власності