Частка в загальній власності
Часткова власність - одна з основних форм спільної власності. Вона виникає в тому випадку, якщо для кожного учасника встановлено певний розмір частки в спільному майні.
Частка в загальній власності найчастіше визначається на підставі внеску кожного учасника і встановлюється відповідним договором між ними. Якщо такий договір не укладений і немає законних підстав для нерівномірного розподілу майна, для всіх учасників встановлюється однаковий розмір часток. У порядку здійснення своїх правомочностей володіння, користування і розпорядження спільною власністю, кожен з учасників може виробляти певні поліпшення майна, що призводять до його подорожчання. Якщо це виконується з дотриманням умов використання спільної власності, учасник має право на збільшення своєї частки.
Якщо майно, що перебуває у спільній частковій власності, використовується для провадження господарської, комерційної чи іншої діяльності, прибуток від цієї діяльності включається до складу загального майна і кожен учасник має на нього право пропорційно розміру своєї частки, якщо учасниками не встановлено інші принципи розподілу.
Кожен учасник має право розпоряджатися своєю часткою на свій розсуд, у тому числі продати сторонній особі. При цьому інші учасники користуються пріоритетним правом купівлі цієї частки на рівних підставах.
Наші фахівці проводять розрахунок і виділення частки із спільної власності для подальшого продажу, дарування, успадкування, інших операцій при здійсненні ваших правомочностей, визначення розміру компенсації при неможливості виділити частку в натурі. Ми забезпечуємо ваші законні права при здійсненні угод з частковою власністю та розпорядженні своєю часткою у спільному майні.
Додаткові матеріали:
Право часткової власностіЗагальна власністьЧасткова власністьПраво спільної власностіЗагальна часткова власність