Часткова власність
Часткова власність - одна з двох можливих форм спільної власності. Спільна власність може виникати тільки в двох випадках: при вступі в шлюб і створення фермерського (селянського) господарства. У всіх інших випадках можливе утворення тільки часткової власності.
Розмір часток встановлюється в момент виникнення часткової власності і встановлюється договором (пайовою угодою) між учасниками на підставі розміру внеску кожного з них у спільну часткову власність. У договорі зазвичай вказуються принципи і способи формування та зміни часток в залежності від вкладу учасника.
Якщо в процесі здійснення прав володіння, користування і розпорядження спільною частковою власністю учасник вносить особистий внесок у поліпшення (і відповідно подорожчання) власності, він має право на збільшення своєї частки.
При відсутності пайової угоди розмір частин визначається відповідно до законодавства. Якщо розмір неможливо визначити за допомогою зазначених засобів, встановлюється пайову рівність усіх власників. Частка кожного учасника представляє собою частку в праві власності, а не певну частину конкретного майна.
Як у випадку часткового угоди, так і при паритетному визначення часток, можна в судовому порядку оскаржити розмір своєї частини, якщо для цього є достатні підстави. Вирішення таких суперечок зазвичай знаходиться в площині перетину безлічі галузей права і без досвідченого юриста відстояти свої інтереси досить проблематично.
Наші фахівці підготують всі документи, виконають необхідні дії для визначення частки клієнта у спільній частковій власності. Ми пропонуємо юридичний супровід угод з частковою власністю, забезпечимо відновлення права часткової власності, в тому числі по операціях, визнаним недійсними, здійснюємо виділення частки в натурі, визначення грошової компенсації при встановленні частки в неподільному майні.
Додаткові матеріали:
Право часткової власностіЗагальна власністьПраво спільної власностіЗагальна часткова власністьЧастка в загальній власності