Спільна власність
Згідно із законодавством РФ, визначається сумісна власність подружжя та спільна власність фермерського (селянського) господарства, при цьому частка кожного власника не визначена. Допускається переведення власності на інший правовий режим шляхом поділу або виділення частини власності.
Основа управління спільною власністю - обопільна згода, причому ця згода необхідно засвідчувати нотаріально, якщо один з подружжя або членів фермерського господарства проводить операції з майном від свого обличчя. Особливо це стосується угод з нерухомістю та автотранспортом.
Якщо ви самостійно вирішуєте питання придбання та відчуження власності, то необхідно по-перше забезпечити свої права не порушивши при цьому прав інших зацікавлених сторін, по-друге належним чином документально оформити всі дії. В іншому випадку, при розлученні, виділенні часткової власності або іншому розділі майна можна зіткнутися з необгрунтованими претензіями і утиском ваших прав.
Режим спільної власності зберігається після розірвання шлюбу якщо майно не було розділене, і в цьому випадку законодавство не дає однозначних визначень. Відповідно, без участі кваліфікованого фахівця важко визначити, якими юридичними нормами керуватися при вирішенні цього питання. Нерідкі випадки визнання судом угод з нерухомістю недійсними.
Фахівці нашого центру проводять розділ спільної власності, витребують майно з чужого незаконного володіння (віндикаційний позови), усунуть перешкоди використання вашим майном (негаторний позови), вирішать спірні питання щодо спільної власності подружжя, в тому числі при продажу майна.
Додаткові матеріали:
Загальна власністьЧасткова власністьПраво спільної власностіЗагальна часткова власністьМайно і власність