Загальна власність

Загальна власність виникає в тих випадках, коли права власності на майно належать двом і більше особам. Крім відносин з третіми особами, між власниками виникають внутрішні відносини. Саме множинність власників одного і того ж об'єкта зумовила необхідність виділення цієї правової категорії для регулювання соціально-правових відносин між учасниками цієї власності.

Підставою виникнення спільної власності може бути стан в шлюбі (у цьому випадку мова йде про спільну власність подружжя), освіта фермерського (селянського) господарства, спадкування, спільне придбання майна або споруда споруди, приватизація і т.п.

У загальній власності може перебувати як певний предмет, наприклад будинок або квартира, так і деяка сукупність речей. Також об'єктом спільної власності може бути цілісний майновий виробничий комплекс (підприємство, ферма) використовується в підприємницькій діяльності.

Законом визначено два види спільної власності: часткова (кожному власнику визначена його частка) і спільна (власники здійснюють свої правомочності без виділення часток). В останньому випадку передбачається наявність довірчих відносин між учасниками.

Суперечки з приводу спільної власності зачіпають широке коло правових норм з різних галузей права. Наші фахівці проводять виділення частки в спільній власності, здійснюють юридичний супровід угод з об'єктами спільної власності, відновлюють ваші права по операціях, визнаним недійсними, забезпечують припинення та набуття права спільної власності.

 

Додаткові матеріали:

  • Спільна власність
  • Часткова власність
  • Право спільної власності
  • Майно і власність
  • Частка в загальній власності

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ