Право спільної власності
Право спільної власності - це комплекс правових норм, спрямованих на врегулювання відносин і узгодження волевиявлення власників, які здійснюють свої повноваження щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами спільної власності. Це право виникає в момент укладення шлюбу, а також у процесі організації та ведення фермерського господарства.
Правове регулювання спільної власності засноване на множинності власників (два і більше) одного і того ж майна. Таким чином, право спільної власності встановлює не тільки відносини з третіми особами, але й відносини власників між собою з приводу володіння, користування і розпорядження спільним майном.
Спільна власність - спільна власність без виділення частки власників. Частка кожного власника може бути визначена, в цьому випадку мова йде про часткової власності. Особливість цього виду власності в тому, що частка кожного встановлюється в момент виникнення спільної власності. Частина кожного власника визначається законом або договором, умови якого не суперечать чинному законодавству, інакше він може бути опротестований в установленому порядку і визнаний недійсним.
Якщо немає встановлює пайової угоди або законного підстави для нерівного поділу, частки кожного з власників визнаються рівними. Однак презумпцію рівності можна оскаржити в будь-який час, надавши до суду обгрунтовані аргументи. Важливо відзначити, що пайовій власнику належить частка в праві власності, а не частка у фактичному майні.
В залежності від потреби клієнта, наші юристи забезпечать законне виникнення або припинення права спільної власності, встановлення загальної власності, виділ частки учасника із спільного майна.
Додаткові матеріали:
Спільна власністьЗагальна власністьЧасткова власністьЗагальна часткова власністьЧастка в загальній власності