Загальна часткова власність
Одним з двох основних видів спільної власності є часткова власність. Загальна часткова власність розподіляється між учасниками на рівні частини, якщо частка кожного не може бути визначена в законному порядку або не встановлена відповідним договором. У такому договорі або частковому угоді встановлюються правила визначення та зміни часток учасників залежно від їх вкладу у спільне майно.
Учасник, що дотримує умови договору про використання майна, при здійсненні за свій рахунок поліпшення майна має право на відповідне збільшення своєї частки, якщо інше не передбачено договором. У зв'язку з цим слід зауважити, що у багатьох випадках досвідчений юрист може успішно оспорити відповідні положення договору, якщо вони ущемляють інтереси учасника або договір складений з порушеннями законодавчих і нормативних актів.
Володіння, користування і розпорядження спільною частковою власністю здійснюється на підставі угоди всіх учасників. Частка кожного учасника - це його частина в праві власності, а не в певному майні. Оскільки часто об'єкти часткової власності не вдається використовувати одночасно всіма учасниками, або рівномірно розподілити між ними, зазвичай складається договір, в якому встановлюється порядок використання, збереження, відновлення спільної часткової власності.
Якщо між учасниками немає згоди або порушуються умови договору, то порядок володіння, користування і розпорядження встановлюється судом.
Наші фахівці складуть договір спільної часткової власності, здійснять продаж, ліквідацію, припинення часткової власності, розділ частковій власності, у тому числі на квартиру, земельну ділянку та інше нерухоме майно, відновлять ваше право на частку у спільній власності.
Додаткові матеріали:
Право часткової власностіЗагальна власністьЧасткова власністьПраво спільної власностіЧастка в загальній власності