Майно і власність

У загальному випадку під власністю розуміють певне майно, що належить фізичним або юридичним особам. Залежно від правового режиму, кількості власників і за іншими критеріями виділяють різні види і форми власності.

Основний практичний (а раніше політичний) сенс має розподіл власності на суспільну і приватну. У суспільній власності виділяють державну і муніципальну власність. Приватна власність - майно громадян і юридичних осіб.

Купуючи, наслідуючи, створюючи, володіючи, використовуючи, продаючи, віддаючи в управління будь-яке майно, його власник вступає в певні правові відносини з іншими особами. Сукупність законодавчих норм, що регулюють ці відносини, називається правом власності.

Майно громадян може знаходитися в особистій, а також у спільній власності, яка може бути часткової або сумісної. Відносини загальної власності за наявності довірчих відносин між власниками зазвичай не створюють особливих проблем, однак при виділенні частки найчастіше виникають непримиренні розбіжності. Так, при розділі спільної власності слід врахувати, що майно, власність якого належить одному з подружжя, вважається особистою власністю і не включається до складу спільної власності подружжя, навіть якщо ця річ придбана в шлюбі. Тому, купуючи дороге майно необхідно забезпечити юридичне обгрунтування свого права на певну частку у спільній власності.

Захищаючи інтереси довірителів, наш юридичний центр здійснює реєстрацію права власності на рухоме і нерухоме майно, у тому числі земельні ділянки, реєстрацію угод з нерухомістю, реєстрацію прав на нерухоме майно житлового фонду, юридичний супровід угод з іншим майном.

 

Додаткові матеріали:

  • Спільна власність
  • Право часткової власності
  • Загальна власність
  • Право власності на майно
  • Загальна часткова власність

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ