Часткова власність на квартиру

Як правило, суперечок про розділ житла, що перебуває в частковій власності, не виникає до моменту розпаду сім'ї або розділу спадщини, після чого інтереси пайових власників часто вступають у протиріччя.

Хоча володіння і користування пайовою майном здійснюється на підставі згоди всіх власників, кожен з них може розпорядитися своєю частиною і без згоди інших за рішенням суду. Наприклад, якщо житлові умови дозволяють виділити в квартирі окрему кімнату, один з колишнього подружжя може в суді отримати право зареєструвати у квартирі свого нового чоловіка і проживати разом з ним в одній з кімнат. У разі його смерті часткова власність на квартиру не змінюється, а за його новим чоловіком залишається відповідна частина в частковій власності на праві спадкування першої черги.

Кожен з власників може продати свою частку, причому переважним правом купівлі користуються інші власники. При цьому необхідно письмове повідомлення сторін як про рішення продати, так і про відмову викупити цю частку. Такі дії необхідно здійснювати через нотаріуса з оформленням відповідних документів.

Якщо є підстави стверджувати про невизначеність частки когось із власників, можна звернутися до суду з позовом про накладення заборони на розпорядження майном.

Кращий спосіб захистити себе від незаконних домагань - не вступати в часткові відносини з потенційно недружніми особами, але якщо це сталося, необхідне невідкладне вжиття заходів до припинення їх права власності.

Наші фахівці захищають в суді права пайової власника. Ми забезпечуємо юридичний супровід приватизації, продажу та купівлі квартир в частковій власності, проводимо виділення частки майна в натурі, обгрунтований розрахунок грошової компенсації.

 

Додаткові матеріали:

  • Пропозиція про викуп частки.
  • Часткова власність
  • Право спільної власності
  • Загальна часткова власність
  • Частка в загальній власності

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ