Право власності на майно

Право власності може бути придбано на підставі угоди про відчуження, наприклад договору продажу, дарування і т.п. Порядок набуття права на безхазяйне майно встановлюється ГК РФ. Крім цього, виробник або творець нової речі має право власності на неї, за умови дотримання законних і нормативних актів при її виготовленні.

Право власності на майно являє собою комплекс правових норм, що регулюють відносини між власниками та іншими особами (а у випадку множинності власників також їх відносини між собою) з приводу об'єкта власності.

Власник майна наділений абсолютними правами володіння, користування та розпорядження об'єктами своєї власності. Всі власники мають рівні права на захист свого майна.

Власник має право передавати свої правомочності володіння, користування і керування третім особам, дарувати, продавати, заповідати, іншим способом відчужувати своє майно на користь третіх осіб. У відношенні майна, що перебуває у власності, власник може вживати будь-які дії і розпоряджатися на свій розсуд, якщо ці дії не порушують закони, а також права та законні інтереси інших осіб.

Користування деякими видами майна вимагає дотримання спеціальних законів і нормативів. Так, користування земельними та іншими природними ресурсами має здійснюватися з дотриманням вимог охорони природи.

Відповідно до ГК РФ, власник має право передати майно в довірче управління іншій особі, яка зобов'язана управляти майном на користь власника або вказаної ним особи.

Наші юристи забезпечують визнання вашого права власності на рухоме і нерухоме майно, у тому числі що перебуває у спільній власності, надають юридичну допомогу в придбанні права власності.

 

Додаткові матеріали:

  • Позов про право (позов про визнання права)
  • Право власності
  • Право часткової власності
  • Право спільної власності
  • Майно і власність

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ