Захист трудових прав працівника не оформленого офіційно
Добрий день.
Я працювала в торговому центрі продавцем-консультантом меблів, зі мною не укладали ні трудовий договір, ні договір про матеріальну відповідальність. Коли я вирішила звільнитися, на загальному складі, до якого мали необмежений доступ всі співробітники магазину, при інвентаризації виявили недостачу одного предмета, який числиться в нашому відділі. У підсумку мені сказали, що вартість цього предмета віднімуть з моєї зарплати і зарплати моєї змінниця. Крім того, адміністратор встановила систему штрафів без нашої згоди і підписів, і штрафувала нас неодноразово. Коли я вирішила звільнитися, то написала заяву на відпустку з наступним звільненням. Але мені сказали, що я в будь-якому випадку відпрацюю два тижні і ні відпустку, ні лікарняний не приймаються. В іншому випадку я не отримаю грошей. Поки я відпрацьовувала, мені так само постійно нагадували, що за будь невдоволенні адміністрації, я нічого не отримаю. Що б отримати гроші, я змушена була все це терпіти, так як ми з чоловіком платимо іпотечний кредит, і у нас на утриманні непрацююча дочка (у декретній відпустці по догляду за дитиною, незаміжня) і її дитина двох років. Замовлення покупцям оформлялися на дві компанії, частина на ІП, і інша частина на ТОВ. Виходить, що ми слуги двох панів. Працівників, які не оформлені підлогу штату, є навіть без реєстрації в МО. Сьогодні я відпрацювала останній день. Немає впевненості, що мені щось заплатять. Хотілося б отримати від Вас компетентну відповідь на випадок, якщо мені відмовляться заплатити мою зарплату, чи мають роботодавці право штрафувати співробітників без їх згоди і утримувати нестачу за товар, який міг взяти кожен, хто захоче. Докази і свідки, що я там працювала маються.
З повагою, Галія Суржавская.
Відповідь юриста:
Привіт Для початку вам необхідно написати претензію і спробувати врегулювати проблему мирно. Фактичне допущення до роботи розглядається законодавцем як початок трудових відносин між сторонами (ч. 2 ст. 67 ТК РФ). Якщо роботодавець ухиляється від письмового оформлення трудового договору, ви маєте право звернутися до суду, де вам необхідно довести наявність фактичних трудових відносин між вами та роботодавцем за допомогою показань свідків і письмових документів, що підтверджують виконання трудових функцій (перерахованих вами доказів цілком вистачить). Якщо суд визнає роботодавця винним, йому загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу за ст. 5.27 Кодексу про адміністративні правопорушення. Наші фахівці допоможуть вам скласти будь процесуальний документ і захистити ваші права, як на претензійної стадії, так і в суді.
Додаткові матеріали:
Доведення фактичного допущення до роботи в судовому порядкуЧи можна направити позовну заяву про стягнення заробітної плати поштою?Невиплата заробітної плати працівнику не оформленим офіційноРоботодавець відмовляється укладати трудовий договір і виплачувати заробітн ...Звільнення за власним бажанням неофіційно працюючого співробітника