Роботодавець відмовляється укладати трудовий договір і виплачувати заробітну плату

Добрий день! На початку травня я пройшов співбесіду в невеликій російській компанії (ТОВ "П. а"). Мене запросили працювати на посаді Заступника директора з окладом на випробувальний термін 126500 крб. 26 травня 2011 я приступив до своїх обов'язків. За перший місяць зі мною не був укладений трудовий договір, хоча я неодноразово звертався до директора з проханням вирішити це питання. 23 липня я звернувся до бухгалтера, щоб дізнатися оформлений чи я офіційно на роботу, на що мені сказали, що так як на першому тижні роботи я був відправлений у відрядження в Норильськ, а посвідчення про відрядження мені видано не було, мене оформлять на перший місяць роботи на підставі Договору про надання послуг. Крім того, мені показали мою заяву про прийом на роботу, де я вказував розмір окладу, з резолюцією Ген. директора "Прийняти на випробувальний термін 3 місяці з окладом 69000 руб, тобто практично в 2 рази менше, від обумовленої суми. Бухгалтер сказала, що Ген. директор давав вказівку оформити мене офіційно за трудовим договором з другого місяця роботи на посаду МЕНЕДЖЕРА з окладом 69000 . Про даних наміри я не був повідомлений Ген. директором, а такий низький оклад і посада не відповідають моїй кваліфікаціі.Нікакой оплати за 1-й місяць роботи мені зроблено не було і я не впевнений, що роботодавець збирається виплачувати небудь, так як думає, що договір зі мною все одно не укладав. Я хочу розібратися з цим питанням і хотів би все-таки отримати зарплату згідно зазначеної в заяві про прийом на роботу. Проконсультуйте, будь ласка, чи можу я звернутися в Трудову інспекцію для вирішення даної проблеми?

Відповідь юриста:

Привіт працівник для захисту трудових прав може звертатися і до державної інспекції праці, і в прокуратуру або Роскомнадзор, а також в поліцію. Однак найбільш дієвим стане звернення до суду. Стаття 392 Трудового кодексу Російської Федерації передбачає, що працівник має право звернутися до суду за дозволом індивідуального трудового спору протягом трьох місяців з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у спорах про звільнення - протягом одного місяця з дня вручення йому копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки. Пам'ятайте, що всі витрати на юриста згодом будуть стягнуті з роботодавця і справи по трудових спорах не обкладаються державним митом.

Якщо роботодавець ухиляється від письмового оформлення трудового договору, ви маєте право звернутися в суд, де вам необхідно довести наявність фактичних трудових відносин між вами та роботодавцем за допомогою показань свідків і письмових документів, що підтверджують виконання трудових функцій. Якщо суд визнає роботодавця винним, йому загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу за ст. 5.27 Кодексу про адміністративні правопорушення.

 

Додаткові матеріали:

  • Стягнення недоплаченої заробітної плати з роботодавця
  • Стягнення заробітної плати при звільненні з неофіційною роботи
  • Як добитися від роботодавця виплати затриманої заробітної плати
  • Роботодавець не розрахував працівника за відпрацьований час
  • Захист трудових прав заступника генерального директора

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ