Доведення фактичного допущення до роботи в судовому порядку
День добрий панове юристи. Ситуація наступна-в травні 2010 влаштувався вантажником на фірму по реалізації сирів. здав трудову і писав заяву. мені і іншим працівникам медполіс непредоставлялся заробітна плата в конверті. Зауважу є людина основний сидить в основному офісі. створені дві філії фірми в різних районах Москви. У кожній філії свій директор і персонал. З нового року фірма закривається за документами. Реально відбувається злиття двох філій в один одночасно з переїздом обох на нову орендовану територію і за документами нова фірма. від нової фірми є договір трудова також у них. 12марта звільнили без пояснення причин. до цього моменту невиданий розрахунок невозвращена трудова книжка та медкніжку. У трудову не хочуть ставити позначку про період роботи обьясняя тим що не був офіційно устроен.Как можна з них отримати розрахунок документи з відміткою про період роботи і чи можна влаштувати перевірку по податках фірмі змінює документацію засновників ісоответственно йде від податків?
Відповідь юриста:
Здравствуйте. Так як ви вже пропрацювали на фірмі певний час, то ви отримали фактичне допущення. Фактичне допущення до роботи розглядається законодавцем як початок трудових відносин між сторонами (ч. 2 ст. 67 ТК РФ). Якщо роботодавець ухиляється від письмового оформлення трудового договору, ви маєте право звернутися до суду, де вам необхідно довести наявність фактичних трудових відносин між вами та роботодавцем за допомогою показань свідків і письмових документів, що підтверджують виконання трудових функцій, а також розмір заробітної плати. Якщо суд визнає роботодавця винним, йому загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу за ст. 5.27 Кодексу про адміністративні правопорушення. Наші фахівці допоможуть вам скласти будь процесуальний документ і захистити ваші права, як на претензійної стадії, так і в суді.
Додаткові матеріали:
При укладенні трудового договору вказана сума заробітної плати нижче обумов ...Стягнення заробітної плати з роботодавця при неофіційному працевлаштуванніНевиплата заробітної плати працівнику не оформленим офіційноЗвільнення за власним бажанням неофіційно працюючого співробітникаЗахист трудових прав працівника не оформленого офіційно