Примусовий обмін житлових приміщень

Якщо між наймачем і членами його сім'ї, які спільно проживають в житловому приміщенні за договором соціального найму, не досягнуто згоди про обмін, кожен з них наділений правом вимагати примусового обміну займаного житла в судовому порядку. Примусовий обмін часто проводиться після розірвання шлюбу, коли колишнє подружжя не можуть досягти мирного вирішення цього питання, і після укладення шлюбу молодшими членами сім'ї при спільному проживанні молодого подружжя з батьками.

Позивачі, тобто члени сім'ї наймача, вправі вимагати від нього обміну займаного ними квартири, будинку або частини будинку на житлові приміщення, що знаходяться в різних квартирах, будинках і навіть населених пунктах. Крім того, житло, пропоноване для обміну, повинно відповідати вимогам, встановленим Житловим кодексом РФ.

При вирішенні спору судом мають враховуватися всі заслуговують уваги доводи і законні інтереси осіб, які проживають в обмінюватися житловому приміщенні. Під такими доводами та інтересами розуміють наявність обставин, що перешкоджають їм у силу віку, стану здоров'я і т. п. користуватися наданим у порядку обміну житловим приміщенням. Зокрема, інвалід 1 групи не може бути переселений на 5-ий поверх у будинку без ліфта, а хворий на відкриту форму туберкульозу - у комунальну квартиру.

Примусовий обмін можливий лише тоді, коли суд прийде до висновку про те, що обмін необхідний, але неможливий внаслідок відсутності згоди членів сім'ї на обмін. Також від відповідачів потрібно представити варіанти обміну, не порушують норм законодавства, і згоду на обмін уповноважених осіб, наприклад, органів опіки та піклування.

Наші фахівці нададуть необхідне сприяння в примусовому обміні: зберуть доказову базу його необхідності і можливості, підготують текст позовної заяви і захистять права на житло у суді.

 

Додаткові матеріали:

  • Визнання права користування житловим приміщенням
  • Визнання відмови в дачі згоди на обмін недійсним
  • Визнання обміну жилими приміщеннями недійсним
  • Виділ частки житлового приміщення
  • Право користування житловим приміщенням

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ