Визнання права користування житловим приміщенням
За договором соціального найму житлового приміщення власник державного або муніципального житлового фонду або особа, ним уповноваженою, зобов'язується передати громадянину жиле приміщення для проживання в ньому на умовах, встановлених ЖК РФ. Члени сім'ї наймача (проживають разом з ним його чоловік, діти і батьки) мають рівні з ним права та обов'язки.
Визнання права користування житловим приміщенням у судовому порядку часто проводиться в інтересах неповнолітніх дітей, які не проживають у спірному приміщенні, або інших родичів, якщо вони вселені наймачем в якості членів його сім'ї і ведуть з ним спільне господарство. У побуті такі заяви іменуються позовами про визнання права на житлову площу.
При доведенні права користування мають значення багато факторів, такі як вселення в спірне житлове приміщення в установленому порядку та фактичне проживання у ньому, наявність письмової згоди на вселення членів сім'ї наймача, умови вселення позивача та користування ним спірним житловим приміщенням, фактичне виконання обов'язків наймача, реєстрація за місцем проживання та ін У той же час існує багато особливостей: на вселення до батьків їх неповнолітніх дітей не потрібно згоди наймодавця та членів сім'ї наймача, відсутність реєстрації саме по собі не може служити підставою для відмови в задоволенні позову.
Наші фахівці успішно сприяють у тому, щоб за позивачем було визнано право користування житловим приміщенням. Вони професійно підходять до збирання фактів, що підтверджують позицію клієнта, доводять у суді обгрунтованість позовних вимог і допомагають отримати рішення суду про відновлення порушених прав позивача.
Додаткові матеріали:
Визнання наймача таким, що втратив право користування житловим приміщеннямПримусовий обмін житлових приміщеньВизнання відмови в дачі згоди на обмін недійснимВизнання права користування житловим приміщеннямПраво користування житловим приміщенням