Право користування житловим приміщенням
Житловим кодексом РФ встановлюються права та обов'язки власника (або наймача, часто іменованого «відповідальним квартиронаймачем») житлового приміщення, а також членів сім'ї, які проживають разом з ним.
Всі члени сім'ї (подружжя, їх діти та батьки), які проживають у приміщенні мають однакові права користування житлом незалежно від того, хто з подружжя є власником житла, якщо між ними не укладений договір, що визначає особливі умови користування. Слід взяти до уваги, що до складу членів сім'ї можуть бути включені і інші родичі, утриманці, а в деяких випадках навіть сторонні люди, якщо власник приміщення вселяє їх в якості членів своєї сім'ї. Вони також будуть мати рівні права користування приміщенням.
Якщо між подружжям не був укладений шлюбний контракт або інший договір, що регламентує їх відносини з приводу житлового приміщення, то згідно ЖК РФ, після розлучення з власником житла за колишнім чоловіком не зберігається право користування житловим приміщенням. Однак за рішенням суду право користування може бути залишено на певний термін за колишнім чоловіком, якщо він не може забезпечити себе житлом в силу скрутного матеріального становища і по інших «вартим уваги» причин.
Закріплюючи рівноправність користування, законодавство накладає обов'язки використовувати приміщення за призначенням, підтримувати його у нормальному стані. Отже, якщо хтось з користувачів житла грубо порушує цю норму, у вас є юридична підстава домогтися обмеження його прав користування житлом.
Наші фахівці здійснюють визнання права користування житловим приміщенням, припинення права користування, а також визначення та обмеження прав користування житлом, у тому числі за наявності договору про особливі умови користування.
Додаткові матеріали:
Заяву до суду на виселенняВизнання права користування житловим приміщеннямВизнання наймача таким, що втратив право користування житловим приміщеннямПримусовий обмін житлових приміщеньВизнання права користування житловим приміщенням