Визнання обміну жилими приміщеннями недійсним
Обмін, як і будь-яка угода може бути визнана судом недійсною з підстав, встановлених ГК РФ, в тому числі, якщо такий обмін проведений з порушенням вимог житлового законодавства. Недійсним може бути визнаний обмін будь-якими житловими приміщеннями, включаючи ті, які надані за договорами соціального найму. В останньому випадку в число потенційних позивачів може входити наймодавець - власник державного або муніципального житлового фонду або уповноваженою ним особа.
Якщо визнання недійсним обміну житлом сталося, то сторони цього договору підлягають переселенню в раніше займані ними квартири (кімнати, будинки або частини будинків). Визнання обміну жилими приміщеннями недійсним може спричинити і відшкодування винною стороною збитків, що виникли внаслідок такого обміну. Дане правило застосовується в разі, коли одна зі сторін договору діяла неправомірно.
Найчастіше підставами задоволення позовних вимог у справах даної категорії є оману однією із сторін, відсутність згоди на обмін членів сім'ї наймача або органу опіки та піклування і наявність умов, за яких обмін жилими приміщеннями між наймачами даних приміщень за договорами соціального найму не допускається згідно з вимогами закону.
Кожне підставу визнання недійсним обміну вимагає свого комплексу доказів і чіткого формулювання аргументів, що під силу лише кваліфікованим юристам. Наші фахівці підготують позовну заяву, при необхідності зроблять розрахунок збитків, зберуть бракуючі докази недійсності обміну і супроводжуватимуть виконання рішення суду по переселенню в раніше займане житло.
Додаткові матеріали:
Визнання права користування житловим приміщеннямВизнання недійсним рішення органу місцевого самоврядування про надання жило ...Примусовий обмін житлових приміщеньВизнання відмови в дачі згоди на обмін недійснимВизнання приватизації житлових приміщень недійсною