Відмова в приватизації житлових приміщень
Приватизація житла - це безкоштовна передача у власність громадянина Росії житлового приміщення державного або муніципального житлового фонду, в тому числі відомчого, яке він займає їм за договором соціального найму. Приватизація здійснюється виключно на добровільній основі, тобто квартира, кімната або будинок (частину будинку) передається у власність тільки за бажанням самого громадянина.
Придбання у власність здійснюється за згодою всіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з наймачем, а також неповнолітніх у віці від 14 до 18 років. Кожен громадянин може приватизувати займане ним жиле приміщення один раз, за винятком неповнолітніх, що стали власниками житла в порядку приватизації у віці до 18 років. Скористатися цим правом необхідно до 01 березня 2013 р., тому що після цієї дати закон про приватизацію припиняє дію.
Відмова в приватизації житлових приміщень можливий лише з підстав, прямо зазначених у законодавстві. В інших випадках він є незаконним і може бути оскаржений шляхом пред'явлення до суду позову про спонукання до укладення договору про передачу житла у власність. Так, наприклад, відсутність реєстрації в спірному житлі або тимчасова відсутність у ньому не є підставами для відмови у приватизації.
Оскільки термін приватизації обмежений і продовжений не буде, а доведення права на безкоштовну передачу житла у власність вимагає великої кількості документів, у підготовці позову необхідно участь досвідченого юриста. Особливо, якщо суперечка виникла з приводу приватизації службової квартири (будинку). Наші фахівці не тільки допоможуть зібрати докази, складуть позов, представлять інтереси в суді, але і обгрунтують подачу заяви без сплати держмита.
Додаткові матеріали:
Визнання права користування житловим приміщеннямПримусовий обмін житлових приміщеньВизнання відмови в дачі згоди на обмін недійснимВизнання приватизації житлових приміщень недійсноюНадання жилих приміщень окремим категоріям громадян