Надання жилих приміщень окремим категоріям громадян
Згідно з нормами ЖК РФ житлові приміщення за договором соціального найму надаються тільки малозабезпеченим, які потребують поліпшення житлових умов, і окремим категоріям громадян, прямо зазначених у законодавстві. До таких категорій громадян у даний час відносяться дільничні інспектори, рятувальники, діти-сироти та діти, які залишилися без піклування батьків, хворим на заразну форму туберкульозу і ін
Підтвердження потребу в поліпшенні житлових умов і наявності права на пільгове забезпечення жилим приміщенням у більшості випадків спричиняє надання жилих приміщень окремим категоріям громадян. Відмова в наданні таким громадянам житла у встановлений законом строк або ухилення від цього можуть бути оскаржені ними шляхом подання до суду заяви, тобто у формі провадження у справах, що виникають з публічних правовідносин. Судовий захист конституційного права на житло можлива також за позовом громадянина про надання жилого приміщення.
Слід звернути увагу, що потреба в поліпшенні житлових умов - це категорія не матеріального характеру, вона означає наявність обставин, які є підставами визнання громадян потребуючими житлових приміщеннях, що надаються за договором соціального найму. Майнове становище в даному випадку значення не має.
Громадянин, який звернувся до суду, зобов'язаний довести факт порушення своїх прав і свобод, що без сприяння знаючого юриста досить важко, тому що інтереси відповідача завжди являє юрисконсульт.
Наші фахівці визначать, що послужило підставою для відмови, підберуть необхідні докази і підготують текст заяви або позову до суду, щоб домогтися надання житла тим, хто на підставі закону може його отримати.
Додаткові матеріали:
Визнання недійсним рішення органу місцевого самоврядування про надання жило ...Визнання відмови в дачі згоди на обмін недійснимВідмова в приватизації житлових приміщеньВизнання приватизації житлових приміщень недійсноюНадання кімнати, що звільнилася в комунальній квартирі