Визнання приватизації житлових приміщень недійсною
Приватизація припускає безоплатну передачу у власність громадянам Росії житла з державного або муніципального житлового фонду соціального використання. Бажаючим приватизувати кімнату, квартиру або будинок необхідно представити наймодавцю заяву і певний перелік документів, який підтверджує право на безкоштовне отримання житла у власність. Не дивлячись на те, що подані документи перевіряються, в окремих випадках допускається порушення встановлених законом умов та порядку приватизації.
Визнання приватизації житлових приміщень недійсною може бути здійснено судом за позовом зацікавленої особи - наймодавця або громадянина, чиї права виявилися порушеними. З подібним позовом на захист прав неповнолітнього чи недієздатного громадянина можуть звернутися також прокурор або орган опіки та піклування. Договір про передачу житла та свідоцтво про право власності визнаються судом недійсними з підстав, встановлених цивільним законодавством для визнання угоди недійсною.
Довести наявність обставин, що перешкоджають приватизації спірної кімнати або квартири, деколи дуже складно, особливо якщо вони пов'язані з відмовою від приватизації під впливом помилки, обману, насильства, погрози або збігу тяжких обставин. Сформована ситуація ускладнюється тим, що у відношенні даних позовів встановлено скорочений строк позовної давності, а невжиття заходів щодо захисту права на житло може спричинити виселення.
Не важко переконатися, що без допомоги кваліфікованого юриста важко захистити порушені права. Наші фахівці нададуть сприяння по будь-яких питаннях, пов'язаних з визнанням приватизації житлових приміщень недійсною.
Додаткові матеріали:
Визнання відмови в дачі згоди на обмін недійснимВизнання обміну жилими приміщеннями недійснимВідмова в приватизації житлових приміщеньНадання жилих приміщень окремим категоріям громадянКонсультація юриста з житлових питань