Стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу
Закон зобов'язує роботодавця відшкодувати працівникові заробіток, не одержаний ним внаслідок незаконного позбавлення його можливості трудитися. До таких ситуацій відноситься незаконне відсторонення працівника від роботи, звільнення або переведення на іншу роботу, невиконання або несвоєчасне виконання роботодавцем рішення суду або державного інспектора праці про відновлення працівника на колишній роботі, а також затримка видачі трудової книжки.
Якщо неправильне формулювання підстави звільнення в трудовій книжці послужила перешкодою до вступу на іншу роботу, то суд також задовольняє вимогу про виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу можливо як у вигляді самостійного позову, так і разом з позовом про поновлення на роботі. Крім того, слід заявляти вимогу про стягнення з роботодавця відсотків (грошової компенсації) за кожний день затримки від невиплаченої в строк суми заробітку.
При уявній простоті доведення справи даної категорії часто ускладнюються тим, що в багатьох підприємствах виплачується «сіра» заробітна плата, і підтвердити справжній її розмір досить важко. Сам факт вимушеного прогулу також вимагає встановлення, однак роботодавці намагаються його спростувати навіть шляхом фальсифікації документів і дачі неправдивих свідчень. Щоб довести законність позовних вимог, необхідно вдатися до допомоги кваліфікованого юриста.
Наші фахівці не тільки складуть позовну заяву, підготують необхідні розрахунки та додатки, але і в ході судового засідання вживуть заходів по спростуванню неправдивих доказів, а також візьмуть участь у виконанні прийнятого судом рішення.
Додаткові матеріали:
Скарга в прокуратуру на роботодавцяПоновлення на роботіСтягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної платиМатеріальна відповідальність працівникаВідшкодування матеріального збитку